Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az alábbi (csillagozott)...

Az alábbi (csillagozott) laboreredmények értelmezésében tud-e valaki segíteni?

Figyelt kérdés

EGFR-EPI érték 69 ml/perc Referencia érték: 90 -999 Vizelet kreatinin meghatározás 7890 qmol/L Referenciatartomány : nincs

Vizelet kreatinin ürítés: 0, 00 mmol/24óra

Referencia érték: 7, 00-15, 00


2018. okt. 24. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok képes megérteni, hogy mikor ezt a papírt kézhez kaptad, mit csináltál. Megköszönted, bele a táskába oszt' jónapot? Annyi ilyen kérdés van, hihetetlen. Nemák vagytok? Mi a szarért van az orvos, aki csinálja a vizsgálatot, ha nem azért, mert megválaszolja, amit nem értesz. Ennyi erővel megvizsgállak én is, ha már tőlem kérdezed az eredményt.
2018. okt. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak később jutok el az orvoshoz, a mai bejelentkezős várakozós módszer miatt. A leletet "ablakon" keresztül adták ki. Ha nem tudsz építő jellegű választ írni, ne írj. Negatív vagy.
2018. okt. 24. 09:37
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Úgy tűnik, van egy enyhe vese alulműködésed, ami még kvázi bármitől is lehet, és lehet átmeneti. Sajna a kreatinint referencia nélkül nehéz megmondani, főleg mivel eltérő férfinél és nőnél, ha férfi vagy, akkor ott elvileg nincs gond.

2018. okt. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt én is olvastam és hasonló megállapításra jutottam. Nem tudom miért nincs ref. érték megadva. Egyébként nő vagyok, nem pánikolok, csak érdekelt az eredmény, mert kicsit később jutok vissza az orvoshoz.
2018. okt. 24. 17:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Most a neten találtam pár átlag referencia értéket a kreatininre, elvileg akkor is minden okés vele, ha nő vagy, a laboroknál csak kicsit térnek el a referencia értékek és a nőknél elég nagy a range még lefelé. Úgyhogy tényleg no pánik, és majd a doki biztos megmondja, hogy a GFR mitől lehet picit alacsonyabb.
2018. okt. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Duplán köszönöm a megnyugtató válaszod.
2018. okt. 25. 09:29
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem is 60 körül van gyerekkorom óta, elvileg kevés, nem túl jó a vese kiválasztása, sokkal többet kell inni,dolgoztatni kell a vesét,ez megoldhatja.
2018. okt. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!