Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet örökölni a pajzsmirigy...

Lehet örökölni a pajzsmirigy túl- vagy alulműködést?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak pajzsmirigy túlműködése van és inzulinreziszteciája meg PCOS is. Nagyapámnak 2 diabétesze volt, és azt halottam ,hogy akinek van ilyen a családjában meg van a hajlam ,hogy örökölheti ( Az 1. gyerek 50% a többi gyerek a 2. után 90%), ez igaz Mivel fiú vagyok nem tud bennem "kialakulni" a PCOS. De amiért tényleg feltettem a kérdés azaz ,hogy öröklődhet vagy nem a pajzsmirigy túlműködés?(Sokat hullik a hajam és sokkal jobban, sokat izzadok attól függően ,hogy serdülök, és eléggé feledékeny vagyok)

2018. okt. 29. 09:19
 1/5 anonim válasza:
Igen lehet sajnos enis orokoltem de helyreallitottam eletmodvaltassal :) es leraktam a gyogyszert nemhitte el az orvos :)
2018. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos magasabb a rizikód így. :(

De jó hír, hogy a genetika csak az egyik rész - ezen nem lehet változtatni. Viszont a másik két részen igen: a táplálkozáson és az életmódon. Tehát önmagában a meglévő hajlamból nincs probléma. Meg egyébként is a férfiak között jóval kisebb arányban vannak pm-esek, mint a nők között.

Szóval azért légy résen, táplálkozz egészségesen: sok zöldség, gyümölcs, kevesebb gluténes cucc és cukor, mesterséges ízfokozók és színezékek nulla, tulajdonképpen minden mesterséges cuccra igaz ez. Jó eséllyel anyukádnak is autoimmun eredetű a pm-problémája (az esetek 90%-ában AI okozza), így neki is ezekre kellene figyelnie. Plusz a megfelelő vitaminok és ásványi anyagok bevitelére.

És rendszeres testmozgás, sok pihenés, megfelelő alvás, kevés stressz stb.


Te pedig kérj a házi orvostól beutalót a laborba. Ő csak TSH-t tud nézetni, tovább csak akkor vizsgálnak, ha a TSH értéke nem a normál tartományban van. Pedig a betegség már fennállhat normál érték esetén is. Három marker van, amiket kéne nézetned: fT3, antiTPO és antiTG - ezek privátban 6 ezer forint körül vannak összesen. Ha megírod majd az eredményeket, segítek.

Ja, és vasat is nézess, a házi doki azt is tud kérni.

2018. okt. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nekem van glutén és tejcukor is érzékenységem és vas hiányom is ezért mindig megyünk kórházba. Már gondolkoztam az életmódváltáson is, de azt mondták költséges lenne és csak édesanyám mondta ,hogy próbálkozzak és nézessük meg a vérképemet. Ha meglesznek az eredmények le írom. Köszönöm szépen a segítségét!
2018. okt. 29. 16:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)


Addig is még pár dolog:

- a vastablettát máris elkezdheted akkor, C-vitaminnal együtt vedd be, étkezésektől a lehető legtávolabb, hogy minél jobban fel tudjon szívódni. Házi orvos tud felírni receptre, úgy olcsóbb. A termék neve NeoFerro Folgamma, és folsav is van benne, ami szintén segíti a hasznosulást.

- megpróbálhatsz egy doboz Omega3 kapszulát is, az nagyon jót tesz az agyműködésnek, memóriaproblémák, koncentrálási nehézség stb. Ezt mindegy, mikor veszed be.


Érdeklődjétek meg, hogy melyik cég végzi a laborvizsgálatot ott, ahova mentek, és hogy van-e lehetőség privátot kérni. Akkor egy szúrással megúsznád. Nálunk pl. a CentrumLab csinálja, és van privát, így még sort sem kell várni, előrevesznek. :)

2018. okt. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké elkezdem! Köszönöm szépen még egyszer!
2018. okt. 30. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!