Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan kerülhetném el, hogy...

Hogyan kerülhetném el, hogy rákos legyek? Hogyan éljek? Hogyan gondolkozzam? Mit egyek?

Figyelt kérdés

Diagnosztizálva lettem egy ritka, cisztával járó betegséggel tavaly tavasszal. Azóta a cisztát már kivették belőlem, nem újult ki a dolog. Viszont olvastam, hogy az ebben a betegségben szenvedők nagyobb kockázattal lehetnek rákosok. Tudom, hogy ez paranoid gondolat, de félek, hogy - sokszor amilyen szerencsétlen tudok lenni - idővel ez engem is érinteni fog. Mit egyek, hogyan éljek, hogy erre csak minimális valószínűség legyen? Nem dohányzok, nem iszom alkoholt, nem drogozom, ez oké. De egyetemistaként sokszor ülnöm kell sokáig az előadásokon, illetve arra kényszerülök nem egyszer, hogy éjszakázva tanuljak, kólát és/vagy kávét fogyasztva, eszegetve. Sajnos - mint ahogy a kérdésemből is kiderül - aggódós típusú vagyok. Egyébként van szerelmem, egy "átlagos" (nem háborúzunk a mindennapokban, de nem is vagyunk ideális reklámcsalád) családom, azt hiszem, viszonylag szeretet vesz körül. Édesapámnak voltak már polipjai, édesanyámnak meg csomói a mellében, ha ez számít valamit, hajlamosít valamire. Apukám nagybátyja végbélrákban hunyt el. Mit gondoltok, hogyan éljek, egyek, gondolkozzam, hogy még sokáig örüljek az egészségemnek?


Kérlek, ne nevessetek ki emiatt a kérdés és félelem miatt, de komolyan tartok ettől, amióta ezt megtudtam.

Előre is köszönöm a hasznos, normális válaszokat!



2018. nov. 2. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
A helyedben megkeresnék egy onkológust, és vele megbeszélném ezeket. Ilyen családi előzményekkel...
2018. nov. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2018. nov. 3. 00:25
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem leírni, hogy Anyukámnak a petefészkében is voltak cisztái, viszont a mellében lévőek jóindulatúak voltak. Szerintem ezek nem alakultak ki a szüleimnél, ha nem élnének túlhajszolt életmódot sok stresszel. Ja, és egyébként átlagosan érkezem. Szóval hajlamos vagyok a bűnözésre, de nem eszek minden nap gyorsétteremben. Van rajtam egy kis husi, de nem vagyok túlsúlyos, és a már meglévő betegségem no meg a genetikám miatt olyan az alakom, amilyen, bár a legtöbben arányosnak tartanak.
2018. nov. 3. 00:39
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

" Nem dohányzok, nem iszom alkoholt, nem drogozom,"


Ez a lényeg. Ne legyél elhízva, és ne stresszelj, egyél sok gyümölcsöt/zöldséget!


Amúgy erre nincs válasz, ne agyalj ezen, mert csak bevonzod a betegséget. Sok egészségesen élő ember lett daganatos. Lásd Steve Jobs. Neki még az anyagi háttere is meg lehetett volna a gyógyuláshoz mikor beütött a baj, mégis elment. Pedig egészséges életmódot folytatott. Mondjuk pont a sok zöldség/gyümölcslé irritálhatja a hasnyálmirigyet. Neki hasnyálmirigy rákja volt. Tényleg ne agyalj ezen, mert csak előbb utolér a baj!

2018. nov. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!