Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyik az erősebb: nikotinfügg...

Melyik az erősebb: nikotinfüggőség vagy alkoholizmus? Azt tudjuk, hogy az alkoholizmusból nem lehet kigyógyulni, a nikotinfüggőség is hasonló, vagy pont ugyanaz?

Figyelt kérdés

2018. nov. 6. 07:15
 1/2 anonim ***** válasza:
79%
Az alkohol tudatmódosító hatású, a nikotin legfeljebb feszültségoldó. A rendszeresen, nagy mennyiségben alkoholt fogyasztó lelkileg tönkreteszi a környezetét, mely sérülések mélyebbek és fájdalmasabbak, mint a passzív dohányzásból esetlegesen származó károk. Az alkoholmegvonás ezen kívül veszélyes állapot az alkoholistának, ha nem figyelnek oda, bele is halhat. Így az alkohol "erősebb", rosszabb.
2018. nov. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én 14 éves korom óta dohanyoztam ittam. A dohányzást gyogyszer segítségével abbahagytam 5 évre majd mostanában rá rá gyujtottam. Úgy gondolom ha egyszer függő lettél az után már csak szüneteket tudsz tartani. Alkohollal is így vagyok, tudom milyen jó, kìvànom. De nem iszom mégse, mert elvesztem a kontrollt. Bár nem mondom hogy élhetek nélkülük ha nem vagytok rájuk szokva. Kellemes perceket okozhatnak
2018. nov. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!