Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vakbélgyulladás, vagy esetlege...

Vakbélgyulladás, vagy esetleges szövődményei kimutathatók vastagbél tükrözéssel?

Figyelt kérdés
Üdv.Lassan 4 hónapja húzódó problémával küszködöm,ami bár enyhült de nem múlt el teljesen.Kezdődött 39,5 lázzal,gyengeséggel,gyomorfájással,hányással ez tartott 3 napig,kaptam injekciót háziorvostól,aztán javult a helyzet,majd igen erős fejfájással folytatódott majd 2 hétig,ezért végül beküldtek kórházi kivizsgálásra,de nem találtak különösebb eltérést,kisebb májfunkció eltérést de azt az antibiotikumokra fogták. Kezdtem jobban lenne,de visszatérve intenzívebb sportoláshoz jobb alhasi fájdalom jelentkezett,azt mondták hasfal húzódás,de mivel nem múlt el magán úton elmentem hasi ultrahangra,amin kevés szabad folyadékot találtak a cocecum körül a féregnyulványnál,ezt követően ujra háziorvos,ott vérvizsgálat,de nincs komolyabb eltérés.Közben nem a fájdalom helyén hanem a köldököm mellett hol kisebb hol nagyobb duzzanat látszik,de csak a jobb oldalon,látszik hogy asszimetrikus a másik oldallal,de ott fájdalmat nem érzek.Azóta eléggé puffadok étkezések után,és megváltoztak a székletürítési szokásaim is,de lehet ez az idegeskedés miatt van. Most jelenleg ott tartok kb. 4 hónap után,hogy vastagbél tükrözésre vagyok előjegyezve, crohn betegség gyanújával.Volt már valakinek hasonló tünete?Vakbélgyulladást kizárták mivel nyomásra sem érzékeny a jobb alhasam,de mozgásra mégis hol tompa,hol éles fájdalmat érzek.Ha mégis esetleg valami a vakbelemmel van,azt a vastagbél tükrözésen kitudják deríteni? ha bárkinek hasonló tapasztalata volt,vagy tud hasznos tanácsot adni azt megköszönném. 32/F

2018. nov. 14. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Bár az appendix már eléggé a vastagbél végén van, azért a gyulladást látniuk kell. Nőknél a menstruációs ciklus miatt lehet normálisan szabad hasi folyadék, de férfiaknál ez nem jellemző. Valami gyulladás biztosan van a belekben. Remélem, hogy ez mégis csak appendicitis lesz és nem Crohn-betegség.
2018. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az appendictis szövődménye a perforáció ami rövid időn belül halálhoz vezet a szeptikus sokk miatt ha nem kezelik (velem megtörtént, ne akarj olyat )
2018. nov. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzàszólàsokat,nyilvàn nem szeretnék rossz híreket kapni,de fogalmam sincs milyen orvoshoz forduljak,mert így a sportolàst is megtiltottàk ami eddig a mindennapjaim része volt.szeretnék megoldàst talàlni a problémàmra.
2018. nov. 14. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy sérved van? A dudorok miatt kérdezem, na meg az húzós is mozgásra. (Nekem volt hasfali sérvem, innen a gondolat)
2018. nov. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom lehet-e sérv,eddig ez egy orvosban sem merült fel,de én nem zàrnàm ki,pedig voltam hàziorvosnàl,gasztroenterolugusnàl,urológusnàl.Megkérdezhetem hogy derült ki,hogy hasfali sérv?mik voltak a tünetek?
2018. nov. 15. 20:54
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Elméletileg kimutatja, ha van. Egyelőre ez a legjobb, ha a vizsgálat elkészül. Nem akarok belemenni most abba, hogy mi minden miatt lehet, de ha UH-al kimutattak ott valamit, akkor az már nem jelent jót. Az eredmény sok mindent elárulhat, de ha ott van valami, akkor műteni kell, különben rosszabb helyzet is előfordulhat. Azt nem tudom, hogy tükrözéssel ha látnak valamit, akkor meg tudják-e oldani vagy csak feltárással, ezt majd ott a dokival beszéld meg.
2018. nov. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Túl vagyok a tükrözésen,és nem találtak semmi rendelleneset.A vakbelet nem tudta vizsgálni,de látta a bejáratát,tiszta volt,nem gennyezett,uh nem lehet begyulladva.most már tényleg nem tudom mitévő legyek. Azt mondta az orvos keressek sebészt,ha nagyobb fájdalmam lesz.Puffadásra írtak fel gyógyszert,de ez akkor sem normális hogy a hasam olyan mint egy hordó,valami oka csak van,ha nem is a vastagbelemmel. Olvastam olyan esetről,hogy a féregnyúlvány rendellenes helyzete is okozhat bizonytalan fájdalmat. Nem akarok bebeszélni magamnak semmit,de tartok tőle hogy ha újra elkezdem az intenzív mozgást és netán ez a gond és begyullad akkor már késő lesz.
2018. nov. 21. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!