Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beteg vagyok és antibiotikumot...

Beteg vagyok és antibiotikumot szedek egy nap egyet kellene bevenni de véletlen kettőt vettem be. Lehet nagyobb baj?

Figyelt kérdés
Az antibiotikum neve Klacid SR 500mg. Az van bele írva hogy has fájás hányás lehet tőle. Nem lehet tőle más bajom?

2018. nov. 15. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Max fosol egesz nap mint a pelikan.
2018. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor az még a jobbik eset :D
2018. nov. 15. 12:46
 3/12 A kérdező kommentje:
Probiotikumot bevegyem még utána? 2 órára rá kéne de így hogy már kettő van bennem megéri bevenni?
2018. nov. 15. 12:47
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy kettő antibiotikum van bennem
2018. nov. 15. 12:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Probiotikumot vedd be, pláne ha két antibiotikum van benned. Amúgy én egyszer irtó rosszul voltam pont ettől, mert az orvos dupla adagot írt föl nekem, tehát két szemet kellett bevennem egyszerre. Fél napot hánytam, és olyan voltam utána, mint az őszi légy. Szóval írnak föl nagyobb adagot is, de nem mindenki tolerálja, és az sem mindegy, hogy a két tablettát te gondolom azért némi időkülönbséggel vetted be. Nem biztos, hogy te is olyan rosszul leszel.
2018. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azóta nem volt még semmi bajom szerencsére
2018. nov. 15. 15:48
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Nem lesz bajod tőle, max. az amit előzőekben mások írtak, a probiotikum antibiotikum szedése alatt semmit sem ér, nem köti meg az antibiotikumot és a bél falán sem tapadnak meg, egy az egyben átmegy rajtad, ez a legújabb kutatás eredménye, csak pénzkidobás.
2018. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Ypszilon, kérlek, ne terjeszd már mindenhol ezt! Összemosod a dolgokat és úgy tálalod fel, hogy a bulvársajtó megnyalná a tíz ujját!

Az nem egy új kutatás eredménye, hogy a probiotikum csak átmegy rajtad, hanem egy ismert dolog. Ennek ismeretében tartják hasznosnak a probiotikumokat, mert ha kellő számban eléri a vastagbelet, akkor ott pusztán azzal, hogy az életfunkcióit gyakorolja az áthaladó probiotikum, már segíti a helyi, "őshonos" bélflórát. És amíg az ÁTHALADÓ probio tehermentesíti a HELYI bélflórát, addig az tud erősödni. Ez ugyan nem sok, ha azt vesszük, hogy az immunrendszer négyötöde a vastagbélben tanyázó bélflórán alapul, de ha egy antibiotikummal éppen betámadjuk ezt a bélflórát, akkor ne vegyük már el ezt a kicsi segítséget is tőle.

Az meg nem tudom, hogy merül fel, hogy a probiotikum "megkötné" az antibiotikumot, mert a probiotikum antibiotikum alatt való szedésének az egyetlen remélt előnye, hogy az antibiotikum által megtépázott bélflórát a fenti módon segíti regenerálódni. Probiotikum nem köt meg antibiotikumot, ezt senki nem várta tőle és nem is lenne előnyös, hiszen akkor az anti nem tudná kifejteni a hatását. Egyébiránt meg vannak egyrészt az adott antibiotikumra rezisztens probiotikumok, meg olyan probiotikumok is, amikre azért nem hat a baktériumokra veszélyes antibiotikum, mert ők éppenséggel gombák.

2018. nov. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%

Nem érted, hogy pont nen segíti. Szerinted mi a probiotikum feladata? Az, hogy az antibiotikum egy része hozzákapcsolódik ezért tehermentesítené, a másik meg, hogy az elpusztult bélflórákat helyettesíti és megtapadjon a vastagbél falán.

Egyelőre nincs olyan kutatás ami iagzolná a hatékonyságát, ez tény, ezen hiába vitatkozol. Ez csak marketing, mint a legtöbb gyógyszer meg vitamin.

2018. nov. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
De azt írtam, hogy ez csak antibiotikum kúra alatt.
2018. nov. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!