Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Betegségek

A kérdés

Próbálom magam meggyőzni. Szerintetek is pánik/pszichés oka lehet?

Stresszes időszakon vagyok túl, elég sok dolog gyűlt össze nekem az elmúlt 1 évben. Most felköltöztem Pestre kis városból és azóta erősödtek fel bennem a következő tünetek (főleg ha egyedül vagyok) :

-szédülés

-sóhajtozás

-félelem

-"álomszerű" érzés

az utcán még rosszabb.. Voltam orvosnál levertséggel, enyhe szédüléssel, fáradtsággal. Elküldött teljes vérképre, minden tökéletes, vizeletben is. Vérnyomásomat kérdezte, lehetetlen hogy magas legyen, sosem éri el szinte a 120/80-at. Pulzusom 72-85 között szokott lenni.

Attól féltem, hogy szívemmel lenne baj, de azt mondta ezek teljesen normális értékek és még fiatal vagyok (19 éves).

Szerintetek? Vagy mivel győzzem már meg magam? :D Már szüleim is ki voltak tőlem bukva, hogy biztosak benne, hogy túlreagálom, meg hipochonder vagyok.

Keress kérdéseket hasonló témákban: egészség, betegség, psziché, tünet, hipochonder

2018. nov. 15. 15:25  Privát üzenet  

A válaszok
Amilyen tüneteket leírtál, az nem pánikbetegség, hanem más, de pszichés eredetű betegség lehet. Pszichiáter a tudója....Nem kell tőle félni, meggyógyít!!.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2018. nov. 15. 16:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Lehet akkor, hogy inkább szorongásról van szó.. De pánikrohamom is volt már szerintem, mikor vert a víz és hevesebben vert a szívem, az is idegen helyen jött rám és borzalmas volt. Amint hazaértem elmúlt.

# 2/3Időpont 2018. nov. 15. 16:25 Privát üzenet
Egy normálisabb háziorvos is felírhat erre szorongásoldót vagy antidepresszánst, egyébként irány a pszichiáter. Nem vagy hipochonder, a pánikbetegség gyakori.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2018. nov. 15. 16:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Másnál is előfordult ilyen tünet pajzsmirigy alulműködésnél? A gyógyszer szedésével mennyi idő után múlt el?
Enyhe mellkasi nyomás szerűség, mitől?
Napi szinten panik roham jon ram mit tegyek forduljak orvoshoz nem megyek sehova mert nem tudom mikor jon ram lehet ezt gyogyitani lesz ez jobb? 😭😭😭😭
Ha el megyek valahova panik jon ram heves szivveres szedules voltam korhazba verkep hibatlan vizeletben sem talaltak semmit ekg is jo mit tegyek most valaki volt mar ebben a cipoben?
Pánik vagy valami komoly a baj? Elegge felek?
Ez milyen betegségekre utalhat?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Betegségek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!