Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ti szoktatok gyógyszereket...

Ti szoktatok gyógyszereket szedni? Mármint ha megvagytok fázva, fáj valamitek stb?

Figyelt kérdés

Azért érdekel, mert a párom szinte soha semmit, én viszont igen, de csak okkal, mint fájdalomcsillapító, torokfájásra még ilyenek. Ő furcsállja ezt.


Ti hogyan álltok a témához?


2018. nov. 15. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak C vitamint nagy adagban és mentolos orrkenőcsöt.

Torokfájásra eszembe nem jutna fájdalomcsillapítót bevenni.

2018. nov. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak fejfájásra veszek be fájdalomcsillapítót (kb havonta 1). Semmi másra nem veszek be. Plusz ritkán orrsprayt használok nagyon erős orrdugulásnál.
2018. nov. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem szoktam én sem. Torokfájásra, ha tényleg nagyon fáj, és bizony volt már párszor életemben, hogy rettenetesen fájt, kb. sírni tudtam volna tőle, annyira kapart, akkor vannak szopogatós cukorkák, mint a Strepsils és hasonlók, azok valóban jótékonyan, hatnak, érzéketlenítik valamennyire az adott területet. Szóval mikor nagyon fájt, akkor mindig vettem ilyesmit.

Fájni nem szokott semmim, illetve szökőévente egyszer kb. kijön rajtam a migrén, de olvastam róla, hogy mikor már megvan, onnantól kezdve amúgy sem hatna rá a gyógszer, szóval ilyenkor sem veszek be semmit. Nincs is itthon fájdalomcsillapítóm különben, de ha amúgy sem hatna, akkor minek is kéne.

A menzeszem már nem szokott fájdalmas lenni, fiatalabb koromban az volt sokszor, akkor volt, hogy vettem be rá gyógyszert, különben munkába, suliba sem tudtam volna menni, koncentrálni sem tudtam volna semmire sem.

A fogam esélytelen, hogy fájjon, hiszen ami kilyukadt életem során, mind be is van tömve.

2018. nov. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utálok gyógyszert szedni.

De ha már 8 órája szétmegy a fejem, s van itthon fájdalomcsillapító, megadom magam. Ennyi.


Sosem fázom meg, de ha mégis (tizenévek után egyszer sikerült), akkor tudom, hogy úgyis az idő oldja meg... nem?


Orvoshoz csak törésgyanúval megyek, kivéve a szemészt és a fogászt. No persze ehhez hozzátartozik, hogy sosincs semmi bajom, egész jók a génjeim, a rossz fogat és szemet kivéve.


Mit lehet azon furcsállni, hogy fájdalomkor szenvedés helyett beveszel egy tablettát...? Szerintem ez a normális.

2018. nov. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem. Főleg nem torokfájásra. Sima megfázásra semmit nem szedek, max egy kis strepsils abban meg elsősorban helyi fájdalomcsillapító van. Pihenés, sok folyadék.


Nem vagyok fejfájós, ha félévente egyszer fáj ugyanaz a gyógymód mint megfázásra. Nagyon ritkán eszek fölösleges gyógyszert.


Ha ez nem segít fejfájás esetén veszek be gyógyszert. Orvoshoz csak indokolt esetben megyek. Ha 1-2 nap alatt nem javult, vagy épp rosszabbodott az állapotom.


Mit takar az a meg ilyenek? Lehet cseppet túlzásba esel.

2018. nov. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha nagy fájdalmai lennének meg lázas lenne, ő is szedne. Ezek szerint még nem fájt semmije úgy rendesen, jó neki.
2018. nov. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem úgy értettem, hogy torokfájásra konkrétan tablettát, hanem pl. sprepsilst. Bár mostanában simán csak cukorkát, akár mentolosat szoktam, hisz a hatás ugyanaz (orvosok mondták).


Én sem gyakran szedek gyógyszert. Most pl. hajvitamint napi szinten + menstruációra, vagy mikor a derekam becsípődött (igaz nem hatott), illetve ha náthás vagyok, úgy értem ha érzem, hogy magától nem lesz jobb. Illetve néha gyomor problémára, de igyekszem inkább csak várni, ásványvizet inni. Tudom, nem cukorka, de míg a fejfájásnak tudok tűrni, más típusú fájdalomnak nem mindig.

2018. nov. 16. 11:33
 8/8 A kérdező kommentje:
*strepsils
2018. nov. 16. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!