Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen ételeket ehetek az...

Milyen ételeket ehetek az alábbi betegségekre?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy ca. két éve tüdőembóliával feküdtem az intenzív osztályon, de minden rendben van (sajnos örököltem). Az orvos azt mondta, hogy ne egyek K-vitamin tartalmú ételeket, mert kioltja a véralvadás-gátló hatását. Most viszont valószínűleg epekövem van, holnap megyek hasi UH-ra. Erre azt mondta a doki, hogy zsíros ill. fűszereset ne egyek. Kollégák nem javasolták a magvas gyümölcsöket sem, csomó tejes dolgot. A kérdés az lenne, hogy mi az amit EGYÁLTALÁN ehetek, a két betegség megléte esetén?

2018. nov. 16. 00:08
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az igaz, hogy zsíros, olajos, tejes dolgokat, fűszeres ételeket nem jó enni, ha epe problémáid vannak, bár még nincs diagnosztizálva konkrétan. A baj az, hogy ha nincs mi lebontsa ezeket, akkor a májad megy tönkre elég hamar. Magvas dolgokat lehet enni, szerintem annak ehhez njncs köze. De ha enni akarsz ilyeneket, akkor egyél csak vegyél be mellé Dipankrint.
2018. nov. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Könnyű ételeket főleg. Fehér húsok, sok zöldség, könnyen felszívódó szénhidrátok, növényi olajok.
2018. nov. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!