Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elképzelhető, hogy nekem nem...

Elképzelhető, hogy nekem nem lehet terheléses vizsgálatot végezni, mert úgy jön ki a rossz eredmény, hogy nem is vagyok beteg?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy talán vérvétel az, ami miatt a legnagyobb stresszet élem át számomra. Baromi vérvételi fóbiám van, illetve remegek, hányok, előtte nem tudok aludni sem.


Az orvos is mondta hogy ne stresszeljek, mert a stresszhormonok teljesen leblokkolják az inzulint.... de könnyű ezt mondani...


Illetve a vizsgálatról is ezt írják.....


Mikor ne menjek terhelésre? Extrém stresszes, kialvatlan, lábadozó, vagy beteg állapotban sokkal rosszabb lesz az eredmény, ilyenkor ne menjen vércukor terheléses vizsgálatra.


2018. nov. 20. 12:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Szakmai véleményt nem tudok mondani, de az orvos már mondott valamit, ami alapján egyértelműnek tűnik számomra, hogy igen, az állapotod módosítani fogja az eredményt.

Ezek a vizsgálatok sajna ilyenek, elég könnyen található olyan ember, akinél ilyen-olyan okból csődöt mond a vizsgálat. Pl. sokan szeretünk fiziológiai inzulinrezisztenciában élni, ahol az étrendünk miatt nem hajlandók a testi sejtjeink felvenni a cukrot, de ezzel nincs semmi baj. Ilyenkor az ilyen vizsgálatnak semmi értelme. Én tudok változtatni az étrendemen egy időre, ha kell (bár nem ideális), de neked ez nehezebb. Könnyű azt mondani, hogy ne stresszelj... A fóbia nem így működik.

2018. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!