Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A háziorvos és a fül-orr-gégés...

A háziorvos és a fül-orr-gégészet után még hova kéne elmenjek hogy kiderítsék mi bajom? (19 éves lány vagyok)

Figyelt kérdés

Kb. 1,5 hónapja kezdődött egy mandulagyulladással az egész, akkor ezt antibiotikummal kezeltük és el is múlt 1 hétre. Utána megint visszatért. Ilyen rövid időn belül ez még sosem fordult elő, így elmentem a fül-orr-gégészetre ahol szintén elmondták hogy mandulagyulladásom van majd antibiotikummal és gyulladáscsillapítókkal hazaküldtek. Eltelt újabb 1 hét, megint visszatért , a torkom piros, a manduláim meg vannak nagyobbodva, a nyirokcsomóimról nem is beszélve. Elmentem a háziorvosomhoz aki megvizsgált majd mondta, ő sokat nem tud ezzel kezdeni , menjek vissza a fül-orr -gégészetre. Nem tudom van e értelme, mindenesetre a héten még visszamegyek oda.

A tüneteim:

Mandula "megnagyobbodás" fájdalom főleg jobb oldalon , és a nyirokcsomóim is inkább ezen az oldalon nagyobbak, fájnak.

Nyelési nehézségeim vannak és ez főleg az ébredésnél a legrosszabb, ilyenkor borzasztóan fáj a torkom

Enyhe, ingerlő köhögésem az van, de ez csak rövid ideig áll fenn , a torokfájdalmamra nem jó Strepsils sem, nem használ

Kicsit olyan érzés mintha valami megakadt volna jobb oldalon a torkomban

Álmosság, gyengeség sajnos adott egy hónapja

Vérszegénységem fél éve áll fenn , ezt vényköteles tablettával kevésbé sikeresen próbáljuk kezelni azóta


Ha bárkinek bármi tippje, gondolata, ötlete van ezzel kapcsolatban írjon kérem! Hova kéne menjek, milyen vizsgálat kéne? Vagy ha esetleg volt már vele is hasonló, várom válaszát!



2018. nov. 20. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Talán másik fülorrgégész kéne, nem tudom. A Strepsils helyett jobb a Tantum verde, legalábbis nekem.


Esetleg gondolkodhatsz rajta, hogy mi az az esemény, helyzet az életedben, amit"nem tudsz lenyelni", ami a "torkodon akadt", mi lehet az a dolog, amit nem tudsz kimondani, kibeszélni (Torokcsakra probléma). Most ezek jutottak eszembe, remélem segít :)

2018. nov. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Laborvizsgálat volt? Az mindenképpen kellene.
2018. nov. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Lelkileg rendben érzem magam, így nem hiszem hogy ilyen jellegű probléma lenne.

Laborvizsgálat utoljára még Júliusban volt nézve, akkor a vérszegénységen kívül más probléma nem volt. Kéne újra nézni szerinted?

2018. nov. 23. 06:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem érdemes lenne ismét megnézeti a vérképet, hátha valami szisztémás fertőzés áll a háttérben.
2018. nov. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanezzel pusz tulok a korházban sem inni sem enni nem tudok rám vernek napi 4 5 flakon infúziót ma reggel óta antibiotikum 3x naponta éjjelente alvás közben beverik a ku rva tűt a kezembe egy rakat szar ez a mandula fa szom gyászt bele
2018. nov. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Esetleg fog probléma?
2018. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A torkodból kéne kitenyészteni, mi a kórokozó.

Simán lehet, hogy nem is baktérium, akkor pedig nem segít az antibiotikum, ha ugyan nem árt.

2018. dec. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!