Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aorta billentyű elégtelenség?

Aorta billentyű elégtelenség?

Figyelt kérdés

Másodfokú aortabillentyű elégtelenséget állapítottak meg nálam szívultrahang vizsgálat során, ezen kíüvl minden más értékem rendben.

Az orvos szerint egyelőre nincs vele teendő, 1-2 évenkénti kontrollt javasolt. Van akinek ilyenje van? Mennyi ideje tudsz róla, romlott azóta? Minden tapasztalat érdekelne


Vajon mennyi ideig lehet húzni, hogy ne rosszabodjon annyira hogy műteni kelljen? Huszonéves vagyok, nem igen számítottam ilyesmire ennyi idősen, nem igen vágyom kés alá feküdni az elkövetkezendő években



#szívbillentyű #aorta #aorta insuffitientia
2018. nov. 20. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok múlik azon, hogy miért alakult ki. Nőknél gyakoribb a vele született vagy később kvázi természetes módon kialakult billentyűhiba, sokszor évtizedekig, sőt egy egész életen át szinte panaszmentesen lehet vele élni. A másodfokú elégtelenség prognózisa lehet műtét nélküli, esetleg később gyógyszeres kezelés. Ha nincs panaszod és egyelőre nem kell gyógyszer, ne aggódj. Van panaszod?
2018. nov. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mitrális billentyű elégtelenséget állapítottak meg három éve, voltak panaszaim, elég súlyosak, fél éve megműtöttek, azóta mintha kicserélték volna a szívemet, minden oké a mellkasomon lévő műtéti hegen kívül, de azzal együtt lehet élni, a rosszul működő szívvel meg nem.

32 N

2018. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Alapvetően szapora pulzussal mentem dokihoz, de azt mondta szerinte az nem a billentyűhibához köthető, inkább idegi-szorongásos. Ezen kívül nincs semmi különösebb panaszom
2018. nov. 20. 23:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Kommentelő: remélem már jól vagy és ez így is marad. :) Persze abszolút igazad van, de egy nyílt szívműtét azért para. Neked nem lehetett katéterrel műteni?
2018. nov. 20. 23:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, nekem teljes szívbillentyű cserét végeztek, és ezt csak nyitott mellkasnál lehet. De téged nem fenyeget ilyen!
2018. nov. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem 3-as fokú van, nyitott szívmütét nem egy nagy cucc. Katéteres megoldást általában azoknak csinálnak akiket nem lehet műteni, 70 felettieknek
2022. júl. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!