Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Atópiás ekcémára valami...

Atópiás ekcémára valami bevállt módszer/gyógymód?

Figyelt kérdés
Már az elokomos krém sem teszi meg a hatását sokszor... 20 éves vagyok és félek, hogy már nem fogom kinőni. Elkezdtem e miatt fogamzásgátlót is szedni hátha hormonális probléma van a háttérben, de semmi változás pedig már fél éve szedem.

2018. nov. 22. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is ekcémás vagyok, ugyan annyi idős minte te és ugyanez a problémám, szerintem én se fogom kinőni. Én már sok mindent kipróbáltam, étrendet, alternatív krémeket, antioxidáns kúrát. Azt tudnod kell, hogy nincs rá végleges gyógymód csak kezelni/enyhíteni lehet a tüneteit, mert gén szintű. Én például a laktózra vagyok érzékeny mert a szervezetem kevesebb enzimet termel, ami lebontaná az adott mennyisegű bevitt laktózt. Amúgy a fogamzásgátlót nem hiszem, hogy emiatt érdemes lenne szedned mert az nemi hormont tartalmaz, amit pedig az elocom krém is az kortikoszteroid azaz mellékvesekéreg hormon ami az immun reakciókban (is) közrejátszik, úgyhogy a fogamzásgátló nem hiába nem működött. Ha az elocom gyenge akkor valószínüleg van erősebb is ha kérsz mert az elocom csak 0.1%-os krém. Én azt mondom derítsd ki mire vagy allergiás és a jövőben tartózkodj tőle (étrend), ápold a bőröd és ha fellángol akkor jöhet egy kis szteroidos krém. Kitartást, együtt érzek veled, tudom milyen $zar dehát semmi megoldhatatlan, fogd fel egy apró kellemetlenségnek.
2018. nov. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nemreg piacra dobtak egy uj gyogyszert, monoklonalis antitestek formajaban. Nekem eddig nagyon bevalt, Dupilumab a neve. A TB Magyarorszagon valoszinuleg nem tamogatja meg:((
2018. dec. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!