Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi az éhgyomri vércukormérés...

Mi az éhgyomri vércukormérés ideális időpontja? Ez cukorbetegség kezdete lehet?

Figyelt kérdés

Az elmúlt két napban megmértem az éhgyomri vércukoromat, és természetesen nap közben is többször.


Tegnap rögtön ébredés után 5.5mmol, ma reggel 6.1mmolt a vércukrom.


Jól teszem, hogy ébredés után mérem azonnal?

A legutolsó, szeptemberi hivatalos laborom idején 4.9mmol-t mértek, de mire odaértem a dokihoz, addigra az ébredésemtől számítva eltelt kb. 2 óra.


Nap közben, evés után két órával mindig 5.5 - 6.5mmol között van a vércukrom, csak egyszer sikerült a napokban 7.1-et, és hónapokkal ezelőtt 8.1-et mérnem.


Ami jobban aggaszt, hogy ezeken felül ha a lábamon keletkezik mostanában egy vízhólyag a cipőmtől, mindig lassan gyógyul be, és a legtöbbször van benne 2-3 tűszúrásnyi nagyságú vérfolt.


Sokat mozgok, és eleve nagyon kevés szénhidrátot eszem, szerintem a cukorbetegeknek javasolt maximum 160gr. szénhidrát-bevitelt sem érem el. Nem szeretem a kenyereket, tésztákat, édességeket, inkább húst-hússal, zöldséggel, és gyümölccsel eszem.


2018. nov. 26. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne félj ezek normális adatok. Tipp: hordj kényelmes cipőt, és ne olyat ami véresre töri a lábad.
2018. nov. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. nov. 27. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!