Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorsav csökkentésre és...

Gyomorsav csökkentésre és refluxra milyen vény nélkül kapható gyógyszert vagy természetes készítményeket lehetne szedni panasz esetén?

Figyelt kérdés
Gyomorsav csökkentésre és refluxra milyen vény nélkül kapható gyógyszereket vagy természetes készítményeket lehetne szedni panasz esetén?

2018. dec. 9. 17:01
 1/6 millia válasza:
81%

Salvus víz

Minden gyógyszertárban és nagyobb bevásárlóközpontban elérhető.

Egy korty és vége a gyomorégésnek

És természetes gyógyvíz

2018. dec. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Venter granulátum, Salvus víz, Renni.
2018. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Protonpumpagátlót... Viszont vegyél mellé multivitamint is, mert magnézium hiányt okoz, amitől könnyebben lesznek izomgörcseid.
2018. dec. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erős gyomorsav esetén nagyon hatásos egy teáskanálnyi SZÓDABIKARBÓNA-t feloldani egy pohár vízzel. Gyorsan és teljesen megszünteti mindig a nagyon erős, hátba sugárzó,nyilaló gyomorsavas tüneteket. Évekig szedtem venynelkul kapható gyógyszereket, teákat, de szinte semmit nem ért. Nem is gondoltam,hogy egy ilyen konyhai "csodaszer"fog beválni de eddig ez a leg hatásosabb. Jobbulást!
2018. dec. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Laila Qassam ***** válasza:
Nekem is sok a savam. Tej, tejtermékek (probiotikus). Szódabikarbóna szintén csodát tesz, mert azonnal helyrehozni. Viszont ezt abszolút nem ajánlotta a patikus, mivel hosszútávon kárt csinál. Pantoprazol tabletta ami savlekötő szintén jó. Napi 2x1. Ehhez plusz magnéziumot kell szedni vagy olyat enni amiben sok van.
2019. jan. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Valóban sok jó tipp volt. A szódabikarbóna hosszú távú szedése tényleg nem ajánlott, és én a gyógyszerektől is próbálom távol tartani magam. Gyógynövény teát rendszeresen fogyasztok (Ukko reflux), figyelek (amennyire lehet és tudok) az étkezésemre, és most már sokkal több magnéziumot szedek (Magnerot). A magnézium a sport miatt is indokolt, de mivel a savlekötők (pl. Rennie) is magnéziumot tartalmaznak, hatásos erre is.
2019. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!