Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem-alkoholos zsírmáj volt/van...

Nem-alkoholos zsírmáj volt/van valakinek?

Figyelt kérdés

nem-alkoholos zsírmáj volt/van valakinek?

ha igen, neked milyen tünetekkel járt együtt?


ahogy olvastam, elég szerteágazó lehet a tünetegyüttes, érdekelne az átlagnak mik azok.?


2018. dec. 10. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez van.Azt nem tudom, hogy "átlag" vagyok-e.

Nekem 4 éve van.Nem romlik, de nem is javul.Félévente megnézik a vérképem, meg UH van.Szedtem rá máriatövist, de nem használt, már nem szedem.

Tünetek:hasfájás, húgyúti "felfázás" miatt csináltak teljes vérképet 4 éve, akkor derült ki, a májenzim értékeim magasak.

Már voltam vagy 4 orvosnál, de egyik sem próbálta meg kideríteni, mi okozza.Csak annyit csinálok, nem iszok alkoholt/addig se ittam/,próbálok nagyjából egészségesen étkezni.

Néha furcsa hasfájás,rossz közérzet,fáradtság van, de igazából általában véve jól vagyok.Kb.10-szeresek az értékeim, tehát GGT:400-420, 40 helyett.

Az elején nagyon sokat foglalkoztam vele, mitől lehet, stb.Már nem érdekel.Élek vele.Majd lesz valahogy.

Habár most olvastam véletlen egy cikket, hogy inzulinrezisztencia is okozhatja, nekem ez gyanús, hogy ez van nálam.Mostanában nem ezek csak kevés szénhidrátot, és van márciusra időpontom egy jó endokrinológus.belgyógyász magánorvoshoz.

2018. dec. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tegnap derült ki, hogy az van nekem is, az ég világon semmi tünete nincs nálam, teljesen véletlenül derült ki
2018. dec. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-2# Mi lett veletek, így 6 évvel később?
febr. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, még kb 2x visszamentem ellenőrzésre, azóta szrok rá, túl nagy macera volt
febr. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mért?


Ha nem vigyázól ez halálos kimenetelű lehet.


Nem is feltétlenül cirrozis. Sokan előtte meghalnak szívroham, sztrók vagy rákban.


Vagy az után hagytál fel vele, hogy meggyógyultàl?

febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!