Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Komoly gyomorfájdalmak. Mitől?

Komoly gyomorfájdalmak. Mitől?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdődött, nem folyamatosan van, csak hébe-hóba.

Van hogy pár napig semmi tünetem, utána pedig előjön, és órákig fáj. No-spa fortét vettem be, nem használ.


Általában olyan érzés, mintha égne a gyomrom. Most viszont olyan mintha valaki folyamatosan taposná, nyomorgatná, vagy nem tudom mihez hasonlítsam. Vacsora előtt kezdett el kicsit fájni, ahogy elkezdtem enni, egy időre megszűnt, a vége felé viszont kezdett visszajönni, ahogy abbahagytam az evést, azóta viszont már elviselhetetlenül fáj.

Leggyakrabban 2 étkezés között szokott fájni, de bármikor máskor is simán előfordul.

Nem tudom összefügg-e vele, de most böfögnöm is kellett sokat- mondjuk máskor is.

Én már gondoltam gyomorfekélyre, de nem minden tünet passzol. Mi más lehet még? Lehet hogy valami rákom van?

Mióta ez kezdődött, hányingerem is szokott lenni- bár hányás még nem volt.


2018. dec. 12. 00:28
 1/3 anonim válasza:
Menj el orvoshoz lehet, hogy túl sok a gyomorsavad bizonyos ételektől ezért lehet, hogy nem mindig van.
2018. dec. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fel van maródva a gyomor nyálkahártyád. Lehet refluxod van, vagy gyomorfekély. Ehhez doki kell! A nospa még jobban kimarja a gyomrod. Igyál kamilla teát, és Salvus vizet!
2018. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kamilla van itthon, köszi. Azt megpróbálom.


Most már egy ideje nem fájt. Pár nappal ezelőtt volt legutóbb, akkor viszont böfögtem is sokat, de egyáltalán nem savasat. Nem marta a nyelőcsövemet. Nem is volt sose refluxom egyébként, meg ilyen bajaim se.


21 éves lány vagyok, ha ez számít. Rossz szokásom viszont a túlzott evés. A másik meg, hogy gyakran csináltam/csinálok olyat, hogy nem reggelizek, hanem csak délután állok neki enni, ebédelni, ilyesmi.. Nem is szoktam éhes lenni előtte.

Arra gondoltam, lehet-e, hogy mivel olyan sokat voltam éhgyomorra, kimarta a sav a gyomorfalat? Csak tippelek. De az meg mindig fájna, nem? De nem szokott, van hogy 1 hétig semmi, aztán újra előjön, 1-2 napig fáj, aztán megint elmúlik.

Nemsoká csináltatunk vérlabort, abból kiderül ha valami gond van?

2018. dec. 16. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!