Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tetoválás! Gyulladás, fertőzés...

Tetovaltlany555555 kérdése:

Tetoválás! Gyulladás, fertőzés, allergia vagy csak sebesen gyógyul?

Figyelt kérdés

Három napja nyertem egy mintát a tetoválók éjszakáján a vádlimra. Elég nagy színes mintáról van szó. Maga a varrás picit sem fájt, egy két helyen azonban nagyon vérzett...

Aznap éjszaka majd még haltam úgy égett és fájt. Másnapra nagyon bedagadt és rettentő piros volt. Kezeltem szakszerűen (nem az első nagy mintám). A fájdalom enyhült (már csak akkor van feszítő érzés ha sok pihenés után felállok), a pirosság teljesen eltűnt, de még elég duzzadt.

Ma estére azonban apró pici piros pöttyök vagy inkább sebek jelentek meg azon a két helyen ahol hevesen vérzett a tetoválás a készülés alatt...

Mitől lehet ez? Túl lett piszkálva a bőr és sebesen gyógyul? Esetleg festék allergia? Fertőzés? Készítettem képet is...



2018. dec. 12. 03:24
 1/3 A kérdező kommentje:
2018. dec. 12. 03:28
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem szőrtüsző gyulladásoknak tűnnek. Ha van más, színes tetoválásod és tudtoddal nem vagy fémallergiás, akkor az allergia kizárva. Esetleg még lehet egyfajta fertőzés.

Mivel szoktad lemosni? Lehet az a baj.

Sima kemény babaszappannal mosd le langyos vízben, majd papírtörlővel felitatod és mehet rá a bepi. De érdemes lenne a készítőjével konzultálni mindenképpen, mert ahogy látom rendesen dobódik ki festék is miatta.

Esetleg még azt tudod megtenni, hogy ha van octenisepted, akkor lemosás után papírtörlővel szárazra itatod, majd utána egy másik papírtörlőre öntesz-fújsz bővel az octeniseptből és a tetoválásra fekteted 2 percen át. Ugyan most fejből nem emlékszek rá, hogy a behatási ideje mennyi idő, de általában 45-300 másodperc közötti szokott lenni. Utána megvárod, míg megszárad magától és úgy kened be azzal, amivel kell.

2018. dec. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 SzilKa ***** válasza:

A lényeget leírta Blueskin, annyit fűznék még hozzá, hogy semmiképp ne fóliázd.

És tényleg konzultálj a készítőjével!


Üdv,

Karina Di Angeli

2018. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!