Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagypapám gégerákos, meddig...

Nagypapám gégerákos, meddig élhet még?

Figyelt kérdés
Nemrég mondták az orvosok, hogy gégerákja van, és egyéb betegségei miatt sem műteni, sem kemózni, sem sugárkezelni nem fogják, csak vitaminokat kapott, meg tápszert, meg a légcsövébe tettek egy csövet. Úgy tudom áttéte nincs még, 69 éves. Mennyi ideig lehet még velünk? Nagyon aggódom, mert nem akarom elveszíteni. Meggyógyulhat esetleg? Meddig élhet így?

2018. dec. 12. 17:44
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Orvosok mit mondanak? Szerintem, ha nem kezelhető, akkor nem sokáig.
2018. dec. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kezelés nélkül nehéz lesz... :( Viszont idős korban a rossz sejtek is lassabban osztódnak, reméljük még sokáig veletek lesz. Kezeléssel több esélye lenne. Sajnálom, jobbulást kívánok Neki!
2018. dec. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Orvosok nagyon nem mondtak erről semmit. Mármint nem bíztattak, hogy meg fog gyógyulni. Azt sem mondták, így meddig élhet. Nagyon rossz ez így. Nem tudom miben, mennyi időben lehet bízni.
2018. dec. 12. 19:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Meggyógyulni biztosan nem fog szegény. Kezelés nélkül a daganat csak nőni fog, míg végül elzárja a nyelőcsőt és a légutakat, akkor jön el a vég. Pontos stádium alapján lehet megközelítő hátralévő időt mondani, de ez is eltérő lehet egyénenként. Nagyon sajnálom. :(
2018. dec. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Talán az bíztató, hogy nincs áttét. Én ezért bízom benne, hogy még van 1-2 év...

Áltatni sem akarom magam. Jaj nagyon nehéz ez.

2018. dec. 12. 20:08
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Az jó, hogy nincs áttét, de ha a daganat megnő és levegőt nem kap rendesen, akkor nem számít.

Remélem én is és kívánom, hogy legyen szerencsés!

2018. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
T3N0M0 kód mit jelent pontosan? Tudja valaki?
2018. dec. 27. 18:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt sajnos, hogy nem kicsi a daganat, de nincs se a nyirokcsomókban, sem távoli áttét. Ez utóbbi nagyon jó hír! Kár, hogy nem lehet műteni, az lenne a legbiztosabb gyógymód. Alább egy link, ott bőven olvashatsz a problémáról. Jobbulást nagypapádnak!!


[link]

2018. dec. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hogy nincs áttét, az mindenképpen jó hír. Kicsit fáradékonyabb a papa, de ezt leszámítva jól van.
2018. dec. 27. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!