Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasi CT az esetleges vakbél...

Hasi CT az esetleges vakbél körüli elváltozásokat kimutatja?

Figyelt kérdés
Már fél éve húzódó jobb alhasi fájdalommal küszködöm, ami főleg mozgásra erősödik. Vérvételen voltam,nincs komolyabb eltérés,tehát a vakbélgyulladást kizárták,elküldtek vastagbél tükrözésre ott sem találtak semmit. Legutóbb sebészetre küldtek,ott mély betapintással az orvos talált valamit,a papíromon az állt hogy mély betapintásra rezisztencia sejthető,ez a vakbél környékén volt tapintható. Most elküldött Hasi CT-re,az lenne a kérdésem hogy bízhatom benne hogy bármi féle elváltozást kimutat a CT? előre is köszönöm az értelmes hozzászólásokat. 32/F

2018. dec. 12. 18:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ki
2018. dec. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ha van ott bármilyen terime, az látszani fog a hasi CT-n.
2018. dec. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
70%
Igen, látszik.
2018. dec. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én egy napot töltöttem a SBO-n, mert a CT kimutatta, hogy vakbélgyulladásom van. Este a saját felelősségemre otthagytam az egészet. Ennek 4 éve van.
2018. dec. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nekem is az a tapasztalatom, hogy a CT, MR is mind orvosfüggő. Azt mutat ki amit az orvos akar, hogy kimutasson. Ha kell a sebésznek egy kis zsebpénz, akkor műteni kell a cisztát is. De ha csórón mész oda akkor le se szarnak, egészséges vagy! A vizsgálatokért jól lehúzzák a társadalombiztosítót aztán ennyi. Te meg is dögölhetsz!

De vigyázz, hogy mit írsz alá a műtét előtt, mert a vesédet is kiveszik, ha nem figyelsz oda!

2018. dec. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
De ha esetlegesen vakbélgyulladàsom van,akkor az màr fél év alatt gondolom perforàlódott volna?Illetve azért nekem nincs elviselhetetlen fàjdalmam mint ahogy a vakbélgyulladàsnàl jellemző,tovàbbà a vérvétel sem mutatta ki,ezért nem értem ezt az egészet?!
2018. dec. 12. 20:02
 7/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
70%

Vérvétel nem mutatja ki, a gyulladást mutatja ki, de hogy az mire vonatkozik, azt nem.

Nem igaz, hogy azt mutatja ki, amit az orvos akar. Azt mutatja ki, ami ott van. Az, hogy az milyen mértékű és igényel-e kezelést, az más kérdés.

2018. dec. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%

Egyébként nekem az appendectomiám után körülbelül egy évig volt ilyen jobb oldali alhasi fájdalmam, ami mozgásra fokozódott. Majd megpusztultam, amikor zötykölődött a busz. Mintha hason szúrtak volna egy késsel. Rendszeresen volt hasmenésem is, feltételezhetőleg a fájdalom indukálta. Fél évvel a műtét után ugróköteleztem először. Na, az 2 ugrás után olyan érzés volt, mintha a vastagbelem a gyomrom magasságába csúszott volna, majd teljes súlyával lezuttyant volna az alhasamba, magával tépve a többi bélszakaszt. Ha tippelnem kéne, ez a műtét szövődményeként megjelent szálagos adhézió tünete volt. Bár általában magától nem szűnik meg egy adhézió, elképzelhetőnek tartom, hogy nálam elszakadtak a beleket kórosan összekapcsoló kis hegszövetek, így a tüneteim megszűntek. Az adhéziók (összenövések) hasi műtétek és gyulladásos folyamatok után jönnek létre. Például nekem pleuropericardialis adhézióm is van, amit egy pneumoniából kialakult súlyos pleuritis okozott. Ennek következtében nehezebben mozog a tüdőm és a szívem, mint régen. Nem okoz életveszélyes problémát, de nem tudok lufit fújni és szívritmuszavarom van.

Ha jól gondolom, te vagy az, aki már vastagbél tükrözésen is átesett, de nem találtak semmit a bélen belül. Ezért merült fel bennem, hogy esetleg lehetett valami gyulladásod, ami összenövést okozott a belek között és ez okozza a fájdalmadat.

2018. dec. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem tartom kizàrznak amit leìrt,mivel a fàjdalmak kezdete előtt volt egy 4-5napos 39,5 làzzal és hasi fàjdalommal,hànyàssal jàró "betegségem" amivel a haziorvosom nem küldött kórhâzba,kaptam injekciókat szep lassan lement a lazam es jobban lettem.nem tartom kizàrtnak hogy ennek szövődményeképp tart még ez a fàjdalom mindig,de màr csak "jelképesen".Lehetséges hogy akkor vakbélgyulladàsom volt,csak szerencsémre nem perforàlódott? A kérdező voltam.
2018. dec. 13. 09:55
 10/21 anonim ***** válasza:

Lehetségesnek tartom, hogy akkor egy elég csúnya emésztőrendszeri fertőzése volt, ami beindíthatta a vakbél gyulladását, ám a gyulladáscsökkentők hatására ez visszahúzódott. Ugye leggyakrabban a vakbélgyulladást a féregnyúlvány kezdetén elakadt bélsárrög, illetve a miatta kialakult pangás okozza, mert a baktériumok felszaporodnak. Ezt megszüntetni műtét nélkül nem lehet, mert az akadály antibiotikum hatására sem fog eltűnni. De ha a bél egészében van az a gyulladás és nincs akadály, akkor van egy kis esély rá, hogy az injekcióktól rendbe jött. Sokszor hallok ilyen bizonyítatlan esetet, amiről senki sem tudja eldönteni, hogy akkor most vakbélgyulladás volt-e vagy sem. Általában ráfogják, hogy nem, mert ha az lett volna, akkor muszáj lett volna megműteni.

Appendectomiát szoktak egészséges szerv esetén is végezni, megelőző jelleggel, ha már valamiért felnyitották a hasat. Ha ez a dolog ilyen fájdalmakat okoz és semmilyen más vizsgálat nem indokolja meg, hogy mi okozza, akkor lehet, hogy csak egy laparoszkópos feltárás tudna segíteni. Egyrészt látnák a bél környékét: az esetleges összenövéseket, gyulladásokat, térfoglalásokat. Másrészt a féregnyúlványt eltávolítva ki lehetne zárni a jövőben a vakbélgyulladást. Persze, egyetlen műtét sem veszélytelen. Ezért próbálják ezt a módszert elkerülni.

2018. dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!