Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fáj a tüdőm, vért köhögök,...

Fáj a tüdőm, vért köhögök, folyamatosan hányok lehet valami komolyabb bajom? Többi lent.

Figyelt kérdés
4 napja elkezdtem kicsit rosszul lenni, fájt a torkom, be volt dugulva az orrom stb. Azt hittem egy sima megfázás, viszont tegnap este, állandóan nagyon dúrva köhögés “rohamok” jönnek rám, van, hogy 3 percig folyamat köhögök, késő este, pedig már vért is köhögtem, illetve volt, hogy úgy felingerelt, és annyit öklendeztem, hogy behánytam. Arról nem is beszélve, hogy a tüdőm folyamatosan szúr, és fáj sokszor levegőt venni, illetve nyelni is. Ma reggel pedig még hőemelkedésem is volt. Neten utána olvastam, és az összes tünet tüdőrákra utal, de nem látok rá sok esélyt, ugyanis sok hülyeség van az interneten, de azért még is bennem van a para. Mi lehet a bajom? Lehet belőle valami komolyabb problémám? Ma megyek orvoshoz, de ahogy a magyar egészségügyet ismerem, úgysem kapok normális választ arra, hogy mi az indoka, ennek a folyamatnak. Dohányoznom egy éve kb, először azt hittem lehet attól is, viszont kb 1 hete voltam tüdőszűrőn, ahol azt mondta az orvos, semmi probléma vele, és hogy jó pár évet kell dohányozni ahhoz, hogy lehessen belőle probléma. (természetesen, amióta rosszul vagyok nem dohányzom, és ezek után tervezem is letenni.) Szóval valaki? Mi lehet ez az egész? Válaszokat köszönöm előre! 18/F

2018. dec. 13. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy a füst amit beszívtál már szétégette a torkodat.
2018. dec. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tüdőgondozóban tudnak többet mondani, de valószínűleg nem kerülsz mostanában ott sorra, nagyon hosszú várólisták vannak mindenhol

Elsőkörben háziorvoshoz menj, lehet, hogy a vér köhögés "csak" a hányás miatt van. De persze lehet komolyabb is, ne hagyd annyiban.

Az meg nagyon jó,hogy a cigihez nem nyúlsz hozzá.

Amúgy ha tüdőrákos lennél, azt szerintem látták volna tüdőszűrőn. Nem arra vizsgálnak persze, de szólnak, ha valami nincs rendben. (az egyik családtagomnak foltot találtak és meg kellett ismételni,küldtek neki levelet)

2018. dec. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, utána nézek ennek a tüdőgondozó dolognak!
2018. dec. 13. 10:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez lehet egy sima hörghurut is. Ott is lehet minimális vér a köpetben és nagyon tud fájni. De ugyanígy lehet tüdőgyulladás is, ami veszélyesebb. Szokott az orvos ilyenkor mellkas röntgent kérni, ott elválik, hogy bronchitis vagy pneumonia. Ha csak 4 napja vagy rosszul, nyilván nem látszott 1 hete még a tüdőszűrőn.
2018. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!