Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy cukorbetegnek tényleg...

Egy cukorbetegnek tényleg jobb lehet az alacsony szénhidrát tartalmú étrend? Most akkor kinek higgyek?

Figyelt kérdés

Apukám cukros lett. Dietetikus 160 gramm szénhidrátra beállította mivel túlsúlyos. Aztán több helyről informáltam és volt orvos is aki azt mondta hogy ez kb 10 évvel ezelőtt volt igaz. Újabb evidence kutatások nem igazolják, hanem hogy jóval alacsonyabb szénhidrátot kéne fogyasztani. Valóban hallottam cukorbetegektől is hogy nagyon segített levinni a cukrot nekik.


Itt egy cikk erről, amin valóban elgondolkoztam...


[link]


2018. dec. 15. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne ezeket a bulvársajtós, természettudományos ismeretekkel nem rendelkező "újságíró" által összeállított közleményeket olvass, hanem eredeti kutatásokat (ezek zömében angol nyelvűek). Én elég öreg vagyok, de én, mint kb. 20 éve érintett cukorbeteg még soha nem hallottam arról, hogy magas szénhidrát tartalmú étrend segítene.
2018. dec. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1. Persze ez lehet ilyen bulváros cikk... De mondom orvostól is hallottam hogy nem az 50 százalékos szénhidrát arány lenne a jó hanem a jóval kevesebb arányú
2018. dec. 15. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen valós amit mondasz, viszont ott a zsírt és a fehérjét szorítják meg és inkább lassabban felszívódó szénhidrátokat fogyasztanak (velem együtt). Itt is szigoru szabályok vannak, de jól működik. Googleban keress rá pl "okos étrend" címszó alatt. Vagy "alacsony zsírtartalmu, magas szénhidrát diéta" alatt. Low fat high carb.
2018. dec. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!