Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ettől még lehet végbélrákom?

Ettől még lehet végbélrákom?

Figyelt kérdés

kb 1 hónapja voltam gasztoenterológusnál, akivel megnézettem a végbelemet, mert olyan furcsa érzésem volt, mintha lenne ott valami baj.

tapintással és anoskóppal megnézte, azt mondta nincs baj, írt fel aranyérre kúpot.

A háziorvosomhoz is elmentem, aki felnyúlt és kis aranyeres csomót érzett azt mondta sok folyadék, kímélő rostdús étrend.


Mivel a panaszaim nem csökkentek, vagyis nem múltak el, így elmentem egy proktológushoz is aki az alábbiakat írta:


Anosc: ép anális csatorna, II. std békés érpárnák, ép rectumnyálkahártya.

A fájdalmak hátterében organikus proctológiai ok nincs. A fantom fájdalom okának kivizsgálását javaslom.


Ha enyhén felnyúlok a végelembe, akkor olyan mintha megütköznék valamiben, persze lehet hogy csak a bél kanyarodik ott, kb 4-5 cm a végbélnyílstól.

Nem tudom, ezt láthatta-e anoscoppal az orvos?

Lehet túlreagálom a dolgokat?

Proctitis ulcerosam van 3 éve, de még idáig egyszer sem újultuk ki a tüneteim, 3 éve teljes vastagbéltükrözésem volt, ahol semmit nem találtak.


Van-e okom szerintetek aggódni, vagy csak hipohondria?

köszi


31/f



2018. dec. 16. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem abszolút hipochondriának tűnik :) (Amúgy én is ilyen vagyok, tudom hogy milyen rossz, de ez csak a fejedben van.)

Nyugi, le is írta a proktológus, hogy minden rendben!

2018. dec. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ettől még nyugodtan lehet, ne izgulj.
2018. dec. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A végbél ott valóban kanyarodik. Ahol fáj, azt a részt belátta az anoscóppal az orvos. Biztos, hogy hipochondria. Bocs. Remélem azóta már jobb. Én is, ha a figyelmemet valami miatt egy testrészre irányítom, mindenféléket érzek ott. Én is gyakorló hipochonder vagyok onnan tudom.
2019. febr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!