Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi idő alatt lehet megfázni?

Mennyi idő alatt lehet megfázni?

Figyelt kérdés
Ha 15-20 percig ültem a nyitott ablak alatt, mert tanultam az asztalomnál, és ilyen -4 fok körül volt a hőmérséklet, akkor ennyi idő alatt meg lehet fázni?

2018. dec. 17. 00:13
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Mikor fogjátok már fel, hogy a megfázás nem attól van mert kint hideg van. Vírusok okozzák a megfázást. Vírusok hidegben nem életképesek. Voltaképpen a 15-20 perc a nyitott ablaknál még egészséges is volt.
2018. dec. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, úgyhogy még rosszat is tettél magaddal, ha megfázásra és lógásra spekuláltál.
2018. dec. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért attól is függ, hogy mennyire volt felöltözve, mert ha megfelelően, akkor egyfolytában rendben tudott működni a szervezete, ha viszont nem, akkor elkezdett kihűlni, ami azért még vírusok nélkül se tesz jót szerintem.
2018. dec. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Sok tényezőn múlik, de meg lehet fázni ennyi idő alatt is. Természetesen van hogy valaki kevesebb alatt is megfázik, ahogy olyan is, hogy több alatt sem. A lényeg, hogy a szervezet hőmérséklete ahogy csökken, az imunnrendszer hatása helyileg gyengébb lesz. Ez jellemzően a légútnál adódik ilyenkor, mert ott lélegzed be a hideg levegőt. Ilyen esetben a vírusok (amelyek nem élőlények, #1 ebből a szempontból hülyeséget írt) könnyebben okoznak betegséget, mint alapesetben. A lényeg, hogy a testrész milyen mértékben, és mennyi idő alatt hűl ki. Konstans -4°C a kondíciódtól függően ezt vagy előidézi vagy nem 20perc alatt, legalábbis ha csak az asztalnál ülsz. Ugyanakkor ha pl. túlöltözöl, aztán a buszon fűtenek és leizzadsz, leszállás után 2perc alatt is simán megfázhatsz.
2019. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!