Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A gyógyszerész kiadja e úgy a...

A gyógyszerész kiadja e úgy a gyógyszereket, hogy nem ajánlott együtt szedni őket?

Figyelt kérdés
2018. dec. 26. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ezt az orvos dolga megnézni, a gyógyszerész nem hiszem.

[link]


Ez egy központi egészségügyi portál, bár megváltozott a dizájn, itt meg tudod nézni a kölcsönhatásokat, és ha problémát látsz, akkor menj vissza az orvoshoz, vagy a gyógyszertárba!! És nyilván ha komoly ütközést jelez, akkor ne szedd be. (ne ijedj meg, kiírja a két összehasonlított gyógyszer kapcsolati szintjét, meg felsorolja az összes lehetségest is)

2018. dec. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Igen. Semmi köze hozzá, hogy mit kezdesz vele.
2018. dec. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Honnan tudná amúgy is, hogy egy embernek viszed?
2018. dec. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Persze, hogy kiadja! Nem csak magadnak vásárolhatsz, hanem az egész családnak!

Volt, hogy három féle köptetőt vettem egyszerre. Ezeket sem lehet együtt szedni...

2018. dec. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
kiadja, az a kezelő orvos feladata hogy elmagyarázza hogy ne szedd a kettőt egyszerre. Ha meg olyan hülye vagy hogy mégis azt csinálod az már a te bajod
2018. dec. 27. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 Muszáj megjegyeznem, hogy nemcsak a beteg lehet olyan tudatlan, hogy együtt szedi, hanem a qva háziorvos lehet olyan felelőtlen idióta, hogy nem nézi meg a lehetséges kölcsönhatást, vagy legyint rá, nem tudom melyik játszódik le benne, de velem megcsinálta. Mielőtt lehülyézel: antibiotikum és fogamzásgátló volt az én esetemben, tehát a józan eszemtől nem tudhattam.
2018. dec. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

# 6

Ebben igazad van

2018. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A gygyszeresz ismeri a kolcsonhatasokat, szol, ha tudja h minden neked lesz, es utkoznek.

De ehhez az kel h ne szakasszisztens adja ki.

A szoftver is szol amugy, amit hasznalnak kiadaskor, az e-szemelyiden pedig rajta lesz, hogy miket szedsz.

2018. dec. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 az e-személyin rajta van, h ki milyen gyógyszert szeeed??! (nekem nincs még) - ezek után megadom a mellbőségem is.
2018. dec. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az e-szemelyinek ez a lenyege.

Adathordozo egyseg. A cel az, hogy ne kelljen taj-kartya, lakcimkartya stb, hanem csak egy e-szemelyi.


Pl patikaban amikor gyogyszereszkent odaállok a tárához, egy olvasóba be kell helyeznem a személyimet, hogy működjön a gyógyszerkiadás. Ugyanis gyogyszeresz doktor nelkul az egesz kuka. Ilyen esetben az én e-személyimre fel van vezetve a minőségem és az az info, ami lezetove teszi h EZZEL a szemelyivel patika mukodjon.

2018. dec. 29. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!