Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hipochonder vagyok, túlreagálo...

Hipochonder vagyok, túlreagálom? Lehet a stressztől?

Figyelt kérdés

Elég stresszes vagyok. A legapróbb dolgokon is képes vagyok fennakadni, idegeskedni rajtuk. Az elmúlt években is de az elmúlt hónapokban gyakrabban érzek mellkasi fájdalmat, zsibbadást a bal karomban.

Beláttam már magamnak is, hogy néha túlreagálom a dolgokat. Egy megfázás után ha le van gyengülve az immunrendszerem rögtön valami komolyabb betegségre gyanakodok. Pár hónapja voltam vérvételen, a gyulladás faktoromnál volt egy minimális emelkedés, de mindenben normális volt. Általános iskolás koromban is előfordult, hogy panaszkodtam mellkasi fájdalomra, akkor egy komoly kivizsgáláson voltam, nem állapítottak meg semmit.

20 éves vagyok, a vizsgák miatt többet aggodalmaskodtam mostanában, lehet, hogy a stressz jött ki rajtam ebben a formában? Esetleg menjek el orvoshoz a panaszaimmal?

Előre is köszönöm a válaszokat és azt, ha valaki esetleg üzenetben megosztja velem a tapasztalatait.



2019. jan. 1. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Alapos kivizsgálás kellene, menj háziorvoshoz, beszélj vele, és ad majd laborvizsgálatra, és kardiológiára beutalót.
2019. jan. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A haziorvosom eleg erdekes. Nyaron, mikor voltam nala hasonlo panasszal egy olyan magyarazatot adott, amirol meg soha nem hallottam. Azt mondta, a mellkasomnal gyulladhatott be valami, de az rovid idon belul magatol el fog mulni.

Nem tudom ebben az esetben mit mondana..

Mindenkeppen el fogok menni hozza, csak szerettem volna mas velemenyet is kikerni. Csalad, kozeli hozzatartozok nyilvan azt mondjak csak a stressz, de ok nyilvan megnyugtatni szeretnenek

2019. jan. 1. 22:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is voltam-vagyok hipoconder, pánikos... Rengeteg (maszek) kivizsgáláson jártam, szerencsére minden negatív

Pár testi tüneten én is meg tudok még ijedni mindig. Főleg amikor frontok vannak, amik az egészséges testet is megviselik. Jártam pszichológushoz is, bár nehezen találtam meg a jót, viszont ő nekem nagyon sokat segített. A stressz gyengíti a testi-lelki-szellemi egészséget, ez tény. Írj ki minden problémát magadból egy papírra, még a legapróbbat, legtitkosabbat is, majd tépd össze, égesd el... Valóban a stressz lehet a ludas :)

21L

2019. jan. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!