Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha arra gyanakszom, hogy...

Ha arra gyanakszom, hogy bélférgem lehet, milyen orvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés
(21/F) Viszkető végbélnyílás, -3kg fogyás, kimerültség, reggeli rossz közérzet. Ezzel hova érdemes menni? A székletemben nem találtam semmit, úgyhogy nem vagyok benne biztos, hogy ez a probléma. Mindenhol mást lehet olvasni, bélféreggel jártak mások háziorvosnál, bőrgyógyásznál, belgyógyászaton, urológián... A háziorvos úgyis csak továbbküldene szerintem szakrendelésre. Akinek van tapasztalata ilyen téren, milyen orvosnál járt?

2019. jan. 2. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a székletben nem találsz petét, akkor nem valószínű, hogy féreg. Nem lehet, hogy aranyered van? Mennyi idő alatt fogytál 3 kilót?
2019. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérj a háziorvostól receptet féreghajtóra. Kiváltod, beveszed és ha valóban van bélférged akkor ki fog ürülni
2019. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Háziorvoshoz. Ő nem fog nézni rajtad semmit, de ő tud elküldeni az ÁNTSZ-hez székletmintát bevinni. Miután megvan az eredmény, utána írja fel receptre a humán féreghajtót. Mi egyszer elmentünk a férjemmel ilyen gyanúval, mert vendégségben a macska az asztalról evett, ráadásul kiderült, hogy férges is, és több napot tartózkodtunk ott. Az orvosunk rendes volt, mert nem várta ki a székletvizsgálatot, felírta a gyógyszert egyből, abból baj nem lehet, ha nincs is végül férgesség. Szerencsére nem volt.

Neked van okod bélférgességre gyanakodni?

2019. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát van kutyánk, és korábban már volt férges, úgyhogy elképzelhető, hogy tőle jöhetett. Több hónappal ezelőtt mértem magam utoljára, de évek óta fixen 60 kiló voltam, hízni nem tudtam, fogyni meg nyilván nem próbáltam :)
2019. jan. 2. 17:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, a kutyát is féregtelenítsétek.
2019. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!