Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kérem segítsen valaki. Mit...

Kérem segítsen valaki. Mit lehet csinálni, hogyha kijöttek nála durva mellékhatások?

Figyelt kérdés
A rokonomnak hurutos köhögése lett, emiatt tegnap délután elment a patikába és vett magának egy szirupot, a neve: "Elixirium thymi compositum fono vii. naturland". Ezt bevette tegnap kétszer és ma reggel egyszer. Azt tervezte, hogy mától napi háromszor fogja bevenni. Én ez idő alatt nem voltam itthon és reggel arra jöttem haza, hogy arcödémája van, és olyan nehézlégzésre panaszkodik, hogy nem bír már semmit se csinálni, csak feküdni, mert úgy érzi, hogy megfullad! A betegtájékoztatóban (amiről azt mondja, hogy tegnap ő is elolvasta) az áll, hogy ez a szer okozhat többek között arcödémát meg nehézlégzést, mint mellékhatásokat. Ezek ki is jöttek nála, de ennek ellenére bevette a reggeli adagot is, de most már kezdi megbánni. Mondtam neki, hadd hívjak mentőt vagy orvost, de nem akar belemenni, pedig az előbb említett panaszok miatt nagyon rosszul van. Pánikba vagyok esve, mit csináljak vele? A betegtájékoztató szerint napi háromszor 10 ml-t kell bevenni a szirupból; mennyi idő alatt múlnak el a mellékhatások, ha nem szedi be újra ezt a szert? A mellékhatásokba belehalhat? Bár sajnos nem engedi, hogy kihívjam az orvost, de szerintetek az orvos tudna valamit tenni ilyen esetben?
2019. jan. 10. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Hívj orvost, ha engedi, ha nem. Mi van, ha tényleg megfullad? Itt valószínűleg csak laikusoktól kapsz választ. Lehet elmúlik magától, lehet, hogy nem. Egy telefonhívást nem ér meg, hogy megnyugodjatok mindketten?
2019. jan. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hívd ki a háziorvosát, lehet kell egy injekció.
2019. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
taxi-> orvos! Azonnal.
2019. jan. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Calcium pezsgőtabletta, majd orvos.
2019. jan. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ORVOS !!! Voltatok ma már orvosnál? MI a helyzet a rokonod állapotával?
2019. jan. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!