Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hova mehetnék tovább rossz...

Hova mehetnék tovább rossz szájszag esetén?

Figyelt kérdés
Évek óta kellemetlen lehelettel küzdök. Eddig kiszedték a garatmanduláimat, kiszedtek egy rossz bölcsességfogat, gyomor-béltükrözésen mindent rendben találtak. Voltam H2 kilégzési teszten laktózra, negatív lett.. Olyan a leheletem, mintha lenne egy csomó rossz fogam.:( Fogorvos kétli, hogy fogászati problám lenne, mert rendben találja a fogaimat, röntgent fogunk csináltatni. Szájápolásommal nincs probléma, hátul lepedékes a nyelvem, ami nem tűnik el, de kétlem, hogy emiatt ilyen rossz legyen a leheletem.. Ez állandó, más is érzi. Szervi gondról nem tudok, csak a mellékvesém működik rosszul. Hova mehetnék ezzel a problémával? Légúti megbetegedésre is gondoltam.. Olvastam, hogy létezik nyelőcsőtasak, de azt észre kellett volna venniük tükrözésen??!

2019. jan. 11. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Huhha.

Esetleg még a cukrod, májad es epéd vizsgáltasd meg. Egyébként, hogy étkezel? A sok savanyúság, előre feldolgozott étel, kényelmi étel (pl chips) is okozhat panaszt. Nekem az epémmel volt a gond, attól nem múlt el. Amióta kivették az epehólyagom, azóta nincs ilyen bajom.

2019. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy mitől rossz a szájszag, számtalan dologtól függ még ezeken kívül is...

És nem mindegy, hogy milyen az a szájszag. Ha acetonos jellegű, lehet vese probléma előjele, vagy kezdődő cukorbetegségé.

Ha savas jellegű, akkor gyomorproblémára utalhat. (Sebes, fájdalmatlan gyomorfekély, ami nem gyógyul)

Ha büdös, akkor a szervezeted elsavasodott (túl sok cukor, energiital) és baktériumfertőzés lehet, amit napi szinten visszteszel a szádba a fogkefével. (Hiába a helyes szájápolás)


Ezek csak tippek, neked kell végiggondolni, melyik esélyes, és azon elindulni.

2019. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, azt elfelejtettem, hogy a fogkeféd cseréld 3 havonta, és felváltva használj kettőt, illetve vegyél rendes fogkrémet. Nekem az elmex zöld színű fogkrém+szájvíz viszi a prímet.
2019. jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Májra vérvizsgálatot kellene csináltatnom? Ultrahangon mindent rendben találtak. Epekővességre utaló jelet sem láttak. Diétázom egyébként. Cukor, liszt és olajban sült dolgokat mellőzöm. Ha esetleg bakteriális megbetegedés van a háttérben, akkor az mivel kezelhető? Lehet az a probléma.. Ugye krónikus mandulagyulladásom volt. Elképzelhető, hogy a baktériumok elszaporodtak?! Kérjek fogorvostól lepedékes nyelvre valamit? A szájvízet ő nem ajánlja. Hát csúnyán hangzik, de dögszag árad a számból.. Még én is érzem, pedig ugye szâjszag esetén csak a környezet szokta többnyire érezni.. Enyhén magas lett az inzulinrezisztencia szintem. Erre kaptam gyógyszert. Cukorbetegség ugye amíg diétázom, elvileg nem alakulhat ki..
2019. jan. 11. 11:47
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

A "dögszag" erős baktériumfertőzésre utal. Mivel régóta fennáll, valószínűleg ellenálló lett a legtöbb antibiotikumra. (esetleg egy rosszul megválasztott antibiotikum alakította ki annak idején)

Sajnos ezt csak hónapokig tartó kitartó és következetes munkával tudod először megfékezni, aztán eltüntetni.

Első körben a szájhigiéniát kell feljavítani, ahogy az egyes írta. (Váltott fogkefe+ szájvíz használata legalább egy hónapig) Aztán én a természetes szájfertőtlenítőket javaslom, mert hosszú távon ezek sokkal hatékonyabbak a kemikáliáknál. Gondolok itt petrezselyemlevél rágására naponta 2x, (meg is lehet enni vagy kiköpni) kakukkfű vagy borsmenta tea forrón + apróbojtorján tea, hogy a gyomorból ne fertőződj vissza.

A férjem hat hónapig itta felváltva ezeket, mire teljesen helyre jött. Mondjuk nekünk az a szerencsénk volt, hogy kertes házban lakunk és az apróbojtorján kivételével mindent tudtunk neki a kertben termeszteni.

Saját tapasztalat alapján ezeket ajánlom.

2019. jan. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2019. jan. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok megint.

Majdnem elfelejtettem írni, hogy ha javul az állapotod, nem szabad a kezelést abbahagyni vagy elhanyagolni, hanem ugyanúgy folytatni kell még minimum egy hónapig!

2019. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, 2-es jól írja. Viszont, ha refluxra hajlamos vagy, akkor kerüld a borsmenta teát.

Ha UH-on semmit nem találtak, akkor vérvizsgálat. Plusz érdemes lenne tenyésztést csináltatni a lepedékről.

2019. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitsegeteket, most mar van eleg kiindulasi pontom
2019. jan. 11. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!