Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire jön rendbe a vashiány?

Mire jön rendbe a vashiány?

Figyelt kérdés
1 éve hullik a hajam, hajmosáskor eléggé kisebb tincsek is kijöttek ezért elmentem vérvételre, amiből az derült ki hogy vashiányom van, az orvos felírt nekem vasat 2 hónapos adagot . Azt mondta 6 hónap is mire rendbe jön. Majdnem minden nap sírok már alig maradt hajam, biztos rendbe fog jönni, hátig érő szép dús hajam volt most meg fele annyi. Volt már másnak is ilyen? Tapasztalatok ? Kérlek segítsetek kétségbe vagyok már esve, ja és 2018 nov. 14 óta szedem a vasat minden nap szépen
2019. jan. 12. 00:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Diétát nem javasolt? Pl a májban a tökmagban a pisztáciában vagy a lencsében sok vas van.

B12 szintet néztek? Ha nem, magánban nézess mindenre kiterjedő vérképet (ott néznek b12-t) majd konzultálj egy dietetikussal.

2019. jan. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Valahol olvastam hogy az ondó jó az öregedés ellen.
2019. jan. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem javasolt diétát és B12öt sem nézett, teljes vérkép volt vízelettel.
2019. jan. 12. 01:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 5 hónapba telt a minimum szintről a maximum közelébe feltornázni napi 2 NeoFerro Folgammával.

Étkezésektől távol vedd be a vastablettát, és C-vitaminnal együtt, mert az segíti a felszívódást. Meg a folsav is, azért jó az előbb említett tabi, mert abban van az is. A legjobb, ha ébredés után rögtön beveszed, és csak két-három óra múlva reggelizel; vagy ha az jobban megy, mert a vacsora és a lefekvés között telik el több idő, akkor úgy vedd be.

És méresd újra egy-két hónap múlva, hogy emelkedik-e a szint. Mert ha nem, vagy nem eléggé, akkor valami felszívódási zavar lehet - akkor meg infúzióban szoktak vasat adni.

Egyébként a hajhullásnak több oka is lehet, a vashiány csak az egyik. Szóval ha nem javul a helyzet esetleg annak ellenére sem, hogy a vasszinted helyreáll, akkor tovább kell vizsgálódni.

2019. jan. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!