Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epeműtétre kéne mennem,...

Epeműtétre kéne mennem, azonban érdekelne az, hogy ezek elkerülhetőek-e?

Figyelt kérdés
Ellehet végezni a műtétet úgy, hogy marad minden ruha, és csak a has legyen szabad műtét közben? Gondolok itt felsőre és nadrágra. A másik pedig hogy elkerülhető-e a katéter... Esetleg ha nem az, akkor lehet kérni hogy hason át tegyék be? És az utolsó, hogy a béltisztítást elszeretném kerülni úgy, vagyis csak gyógyszer alkalmazásával vállalnám, másképp nem. Jó lenne normális válaszokat kapni, mert nem keveset olvastam, láttam már olyanokat hogy műtéthez ez jár, meg hogy orvos,nem azt nézi, mert engem ez nem nyugtat...Előre is köszönöm a hasznos és értelmes válaszokat! Esetleg akinek volt már epeműtétje, az részletesebben is leírhatja hogy nála hogy zajlott, mert minden apró részlet érdekelne :)

2019. jan. 15. 00:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Fogsz kapni egy hálóing szerűséget, az alatt nem lehet semmi. De egyébként a műtét alatt be leszel takarva izoláló kendővel és csak a hasad fog kilátszani. Katéret nem értem, hogy mire gondolsz, hogy teszik be hason keresztül.
2019. jan. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Laparoszkóppal szokás 3 lyukon keresztül, át kell öltözni műtős ruhába altatásban végzi a sebész. De ha nincsenek görcseid el lehet élni vele, csak a kövek dobókocka méretűek lesznek. De túl lehet élni, ez ne tartson vissza.
2019. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet kérni hogy ne használjanak katétert, vagy az nélkül nem vállalják semmiképpen? Úgy értettem hogy hason át vezessék be a hólyagba, ha az lehetséges, mert máshogy nem vállalnám. Hétfőn kéne bemenni beszélni az orvossal, azonban másik városban van, és nem szeretnék a semmiért menni, mert ha ez nélkül nem lehetséges, akkor inkább tűrném a fájdalmat továbbra is...
2019. jan. 15. 14:09
 4/13 anonim ***** válasza:
Minek kellene egy egyszerű epeműtéthez katéterezés? Azt csak akkor csinálják, ha a beteg nem tud vizeletet üríteni másképp, vagy ha a hólyagot vizsgálják. Epeműtéthez szükségtelen.
2019. jan. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bemásolom ide, amiket olvastam. "Rendszerint szükség van beöntés adására is. Ez nemcsak a vastagbél- vagy végbélműtéteknél szükséges, hanem a betegnek a műtét alatt adott gyógyszerek ellazító hatása miatt más esetben is. Az operáció várható hosszától függően szükség lehet a húgycsőbe vezetett cső (katéter) behelyezésére is, mivel a műtét alatt beadott infúzió miatt vizelet is termelődik, ezt pedig egy többórás beavatkozás folyamán már nem tudja a húgyhólyag tárolni, tehát annak folyamatos elvezetéséről gondoskodni kell.Gyomorműtétek esetében rendszerint szükséges egy gyomorba levezetett cső, úgynevezett szonda alkalmazása is, melyet a műtét előtt, valamelyik orrnyíláson kell levezetni. Ez a beteg részéről némi együttműködést igényel, a cső levezetése közben, a nővér felszólítására hallgatva, nyeléssel kell segíteni, hogy a levezetett szonda jó helyre, a nyelőcsövön át a gyomorba jusson. Tudnunk kell, hogy sok intézményben nagyon humánus módon, a fentebb leírt procedúrákat (katéter, gyomorszonda) már az elaltatott betegen a műtőasztalon végzik."
2019. jan. 15. 16:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha meg szeretnéd úszni, akkor próbáld a fekete retket, fekete retek cseppet és a fekete köménymagot fogyasztani! Van ismerősöm, akinek a fekete retek segített, az összes köve eltűnt. Én sérvműtét előtt azt csináltam, hogy egy nappal előtte már nem ettem, tehát megbeszéltem a nővérrel, hogy nincs bennem semmi, ami miatt a beöntés kellene..Nem is adott... egyébként egyszer már azt is kaptam és egyáltalán nem vészes!
2019. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
...pontosítok:feketekömény magolaj!
2019. jan. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1. Nyilván nem lehetsz nadrágban meg utcai ruhában. Ha valami gond akad, akkor még a ruhát és ott cibálják vagy vágják le rólad, vagy mégis hogy képzelted ezt el? Kapsz hálóinget, a műtét alatt meg le leszel akarva az izolálással, csak a hasad marad szabadon. De egyébként sem érdekel senkit a puncid/farkad, láttak eleget, ne gondold, hogy a tiéd különleges.


2. Rövid műtétekhez nem feltétlen katétereznek, de azért gondolj bele abba is, hogy mondjuk műtét után valahogy csak kellene vizeletet ürítened. És bizony nem lesz nagy élmény felkelni.


3. Hason keresztüli katéterezés létezik, de nem csinálnak, csak kivételesen indokolt esetben, ugyanis jóval veszélyesebb, mint egy sima. Nem is értem mi a francnak szúratnád hasba magad ilyen miatt.

2019. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
# 8/8, Ahány ember, annyi fajta, én inkább vállalom a fájdalmat, minthogy lássanak... Mint írtam, nem érdekel hányét látták, engem az nem nyugtat.... Az én részem, amin azért hordok ruhát, hogy más ne lássa, mert hiába orvos, van amit nem engedek, mert eleve szégyenlős vagyok, visszahúzódó típus, társasságot nemigen kedvelő, és eleve nehezen beszélek idegenekkel,szóval ez olyasmi, ami csak rontana a helyzetemen...
2019. jan. 15. 20:08
 10/13 A kérdező kommentje:
Elírtam, # 8/9
2019. jan. 15. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!