Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gluténérzékenység okozhat-e...

Gluténérzékenység okozhat-e kéz, illetve fej remegést?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, most várom az áprilisban esedékes gyomortükrözést, mert nagy valószínüséggel gluténérzékeny vagyok. Viszont 18 éves korom óta borzasztóan remeg a kezem, körülbelül 3 hónapja pedig a fejem is elkezdett. Az biztos, hogy nem idegi alapú, kaptam nyugtatót, de el is vették (szerencsére), mert nem hatott. Jelenleg neurológiai kiviszgálás is folyamatban van, bár semmilyen agyi rendellenességet nem találtak.Vajon összekapcsolható ez a gluténérzékenységgel? Vagy ha nem akkor mitől remeghetek?

2019. jan. 17. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennek a gluténérzékenységhez semmi köze, viszont egy csomó idegrendszeri betegségre jellemzö lehet, pl. a Parkinson-kor egyik legfontosabb tünete - de ezt csak kivizsgálással lehet eldönteni!
2019. jan. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de azért Parkinson 21 évesen eléggé valószínütlen. De köszönöm a választ.
2019. jan. 17. 08:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nem túl valószínü, de nem is annyira ritka, mint ahogy gondolod!
2019. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az én neurológusom azt mondta, hogy az nem opció...de lehet, hogy rá kellene beszélnem, hogy igenis legyen az.
2019. jan. 18. 19:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy keresni egy második neurológust, mert az elsö tévedhet is...

Márcsak azért is, mert ha nem is parkinson, akkor egyéb neurológiai betegség valószínü.

2019. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!