Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez mononukleózis?

Szerintetek ez mononukleózis?

Figyelt kérdés
Decemberben még beteg voltam ( elment a hangom, köhögés orrfolyás stb) de ez egy hét alatt elmúlt.. utána szilveszter körül magyon rosszul lettem.. hőemelkedés étvágytalanság, mindennap fejfájás, szédülés, fájt a hasam és hátul a hátam.. nem volt semmi probléma, se vizelet, se hasi ultrahang nem mutatott változást. Minden tünet el is múlt azonban múlthét hétfő óta bedagadt a szemem (ez elmúlt 5-6 nap alatt) nagyon köhögök, folyik megállás nélkül az orrom, nagyon fáj a nyirokcsomóm, bedagadt a mandulá(i)m (először bal oldalt fájt és fehér lepedék is volt rajta amiről kiderült, hogy nem tüsző, mostmár jobb is fáj). Folyamatosan hőemelkedésem van(este 9re felmegy 38.2-38.3ra, nagyon nyűgös vagyok nincs étvágyam,..) elmentem orvoshoz, két vérvételen vagyok túl, elsőnél a májfunkciós értékek magasak pl.GOT azaz lehet megnagyobbodott a májam) a második vérvételt az orvos kifejezetten májfunkcióra és valami Paul Bunnelra kéri.. ha valakit érdekel átküldöm a leleteket.. mivel tudok enyhíteni tüneteken? 16 éves vagyok aktívan sportolok, 5os tanuló vagyok es nagyon lemaradok mindenről és nagy kárt okoz ez nekem.. mindennap sírok mert a boltig nembirok kimenni alszok naponta 2-3x..

#vírus #betegség #lány ##mononukleózis ##GOT ##monocyta ##me ##beteg
2019. jan. 17. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos minden tüneted arra utal, hogy ez tényleg az. Az orvosod épp emiatt kérte a Paul-Bunnel reakciót. Ez a betegség durvábbnak tűnik, mint amilyen valójában, mert kellemetlenek a tünetek, de sokszor magától elmúlik. Láz- és a fájdalomcsillapítás a lényeg. Fel a fejjel és jobbulást.
2019. jan. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem kiskoromba volt ilyen betegségem, szörnyű volt. Ugyan ezek a tüneteim voltak, plusz este nagyon furán vettem a levegőt, a szüleim megijedtek nagyon hogy megfulladok. Engem félre kezeltek nagyon durván, aztán kórházba kerültem.. Nem volt normális a gyerek orvos. De meggyógyultam, ami a legfontosabb!
2019. jan. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát nekem ez ugye a köhögés stb multhet hétfő óta tart kb.. multhet pentek mar mentunk orvoshoz aztán onnan vervetel+ vizelet.. abban reménykedett az orvos, hogy jól vagyok már, de amikor most visszamentunk kedden látta, hogy nem és megnézte a laboreredmenyeket es azonnal mondta nehogy bevegyek antibiotikumot vagy penicilin szarmazekot es irta az ujabb beutalot kifejezetten majfunkciora.. Nekem ugytunik, hogy az én orvosom odafigyel es nem kezel ferre.. az lenne még a kérdésem rubophen szedhetek? Enni miket ehetek? Mert most a hasam is picit elkezdett menni nemtudom mitől :/
2019. jan. 18. 12:33
 4/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Az orvos azért nem engedi az antibiotikumot, mert a mononukleózis egy vírusos megbetegedés, és az antibiotikum csak bakteriális fertőzéseknél hatékony. A Rubophen szedését csak úgy nem javaslom, mert ez a gyógyszer nagyon "nem szereti", ha a májban eltérés van, de a dokidat is kérdezd meg mindenképpen, mert ő ismeri konkrétan a leleteidet. A hasmenés is simán lehet a vírustól, és bármennyire is furán hangzik, jó jel. Diétás, kímélő étrendet és sok folyadékot javaslok.
2019. jan. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen.. csak az a baj csak Rubophennel tudom csillapítani a lázat. Holnap megyek anyukamhoz tőle kapok algopyrint. Nemtudom en mar mit higgyek mi ez.. olyan rossz kedvem van már tőle. Sirok egesznap mert semmi izgalom/kulso inger nem ér.. nemtudom értitek-e egész nal fekszem eszek par falatot és alszom.. és en ettol nagyon kikeszulok de nembirok menni semerre.. hőemelkedésem egésznapos kivétel este akkor ugye láz...
2019. jan. 18. 21:50
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Sajnos a mononukleòzis elég összetett betegség, kitartás. Vigasztaljon az a tudat, hogy ha túl esel rajta, akkor szinte kizárt, hogy újra megkapod, mert védett leszel. Jobbulást kívánok, fel a fejjel.
2019. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az Epstein barr virus eredménye az lett, hogy : EBV IGm : pozitív 160 U/ ml

Elvileg tényleg moninukleozis.. már jobban vagyok de iskolába stb. Helyekre még mindig nem engednek

2019. jan. 27. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!