Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Minek a tünete lehet a félálom...

Minek a tünete lehet a félálomban jelentkező kontrollálhatatlan hirtelen mozdulat?

Figyelt kérdés

Milyen jelenség vagy tünet lehet a nagyon ritkán félálomban jelentkező kontrollálhatatlan hirtelen mozdulat? Kéz vagy láb hirtelen megmozdítása, ami akár eredetileg egy tudatosan gyengéd testrész odébb helyezés akart volna lenni, de félálomban ütésszerűvé válik, mintha valaki rúgna egyet, vagy ütne. Ez mennyire gyakori, jelent valamit? Mi a magyarázata?

Nem vagyok arról meggyőződve, hogy a REM fázishoz köze lenne, persze nem kizárt.



2019. jan. 18. 01:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Kimaradt, de fontos, hogy ilyet csak magamon figyeltem meg, tehát már ébren kellett hogy legyek, mielőtt egy kicsit rúgok vagy ütök, persze nem találok el semmit/senkit. Illetve az egyik szülőmön figyeltem még meg ilyen jelenséget.
2019. jan. 18. 01:06
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem neha az egesz testem megrandul mikor felalomban vagyok mar
2019. jan. 18. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, idegrángás. Szerintem minden emlős csinálja, magamon, páromon sőt a macskámon is tapasztaltam már.

Myoclonus a neve.

2019. jan. 18. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Hóvirágszál ***** válasza:
100%
ez a félálom küszöbén történik - teljesen normális jelenség
2019. jan. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, mindenkinél előfordul. Több magyarázat is van rá, hogy miért történik, persze ezek csak elméletek. Legfőképpen a zuhanással hozzák összefüggésbe. Lehet egy visszamaradt reflex is, ami a régen fán alvó őseinknek jól jött, lezuhanás ellen, de az is lehet, hogy az agy az alvásba átbillenéskor hirtelen ellazuló izmokat súlytalanságként értelmezi, ezért azt hiszi, zuhan a test, ezért összerándul, hogy felkészüljön a földet érésre.
2019. jan. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :-)
2019. jan. 25. 04:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!