Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ovodás korom óta szemüveges...

Ovodás korom óta szemüveges lennék, de nem hordtam. Nincs binakuláris látásom 2 szemes együtt látásom. Jelenleg 30 éves vagyok és ha csak a jobb szememmel nézek nagyon homályosan látok mindent. Korrigálható még műtéttel vagy bármivel? Megvakulhatok?

Figyelt kérdés

2019. jan. 20. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a szemlencse problémája, akkor szerintem a lézeres kezelés simán helyrerakja a problémádat.

Érdekesség, hogy nekem is felírtak 10 éves koromban szemüveget, de nem voltam hajlandó hordani. Ma 50 vagyok és még nem kell szemüveg. A kortársaim meg csak néznek, hogy miként tudok aprólékos munkákat is megcsinálni.

Öreganyám 40 évesen szemüveget hordott, majd 55 évesen letette és nem kellett neki utána.

Nem tudom, hogy ez létezhet e fizikailag, de olyan érzésem van, ha jobban erőltetem a szemem , akkor valami pozitív változás jön létre a látásban.

A másik meg, hogy egyszer volt a szememmel egy balesetem és kórházba kerülve teljesen elképedtem, hogy milyen dolgokra képesek már műtétileg megcsinálni. Volt egy fazon akinél szétrobban egy akkumulátor és félbe vágta a szemét, a szem egyik fele befordult. Az övét is helyrerakták.

Kitűnő kilátásaid vannak már a mostani tudomány állása szerint.

2019. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fényjelzős Mechanika válasza:
Korrigálható, de binokuláris látásról már ne álmodj
2019. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én most is elvagyok vele,csak jó ideje fáj zavar ha csak kicsit is javulna már biztosan sokkal jobb lenne
2019. jan. 21. 22:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet. Tompalátásnak hívják. Köszönd meg a szüleidnek, hogy engedtek egy ovis hisztijének, mert bizony ők a felelősek.

Kb. 6 éves korig lett volna esély megtanítani látni azt a szemedet. Szemüveggel és tapasszal.


Sem szemüveggel sem műtéttel nem korrigálható már. Sajnálom.

2019. jún. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha tompalátó vagy a rossz szemedre, cseszheted. Én is az lettem volna, de az én szüleim tettek ellene. Mára már 100%-os a látásom a lézeres műtétnek köszönhetően.


Ha nem tudod összehangoltan használni a 2 szemed, az már úgy marad. Én sem tudom a gyerekkori leragasztások miatt, de tökéletesen élhető.


Menj el egy vizsgálatra, legalább most.

2021. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5 vagyok.


Csak nem értem...30 vagy, szinte nem látsz az egyik szemedre, és nem nézetted meg még sosem??? Miért?


A látás az egyik legfontosabb dolog. Menj el kérlek egy, optikába, vagy inkább egy ingyenes felmérésre valamelyik lézeres látásjavító központba ( pl sasszem). Legalább MOST szánd rá az időt, és menj el. Kérlek.

2021. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!