Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valakinek művese kezelésre...

Ha valakinek művese kezelésre van szüksége, akkor az élete végéig ilyen kezelésre szorul? Vagy esetleg a vese jól regenerálódik és idővel el lehet hagyni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 20. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akut veseelégtelenség esetén időleges, krónikus esetén élete végéig, vagy amíg nem kap új vesét.
2019. jan. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Transzplantációig vagy élete végéig az esetek 99%ban
2019. jan. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
Ahogy az első írja, vannak akut esetek de ez ritka. Nekem évekkel ezelőtt random leállt, majd újra működni kezdett az egyik vesém, akkor mondták hogy ha a másik nem bírja a strapát akkor kell mennem ilyen kezelésre. Akinek krónikus baja van, az egész életében jár vagy amíg nem kap új vesét.
2019. jan. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nrkem akut vesegyulladásom volt, valószínűleg szerintem az Apranaxtól, amit 2-3 napig szedtem nagy-nagy adagban.


Majdnem leállt teljesen mindkettő, hetekig rosszul voltam, nem fogalakoztak velem, meg írtak hányáscsillapítót.


Mikor már ráment a szívemre, az agyamra (zavart voltam, kettős látás, magas láz, vérmérgezés, olyan baromságokat csináltam is, hogy csak na, halucináltam is). Mind a vesém miatt.


Aztán helyre állt, most nem tökéletes, de nem kell már dialízis.


Persze legtöbb esetben az orvos hibája is, hogy nem derül rá fény. Plusz a szüleiméyakik akkor is csak ezt tudtál mondani, hogy "nyugtató kellene neked, meg bevitetünk az elmegyógyintézetbe", ennyit ezekről is...


Mondjuk volt egy nő, aki miután összestem a parkban, meg ott hánytam, bekísért a kórházba...

2019. febr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!