Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Segítség! A feleségem pánikbet...

Segítség! A feleségem pánikbeteg, mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés
A feleségemnek távolsági problémái vannak, nem megy ki a városból mert fóbiája van és ezáltal "rosszul lesz". Már szed gyógyszert, de én 9 hónapja nem voltam a családi szülői háznál emiatt és kezdem magam pszichikailag rosszul érezni, mert az hagyján hogy nem jönne velem, de én sem mehetek mert csak mellettem nyugodt, ha elindulnék rátörne a pánik. Megszívatni nem akarom mert imádjuk egymást, minden rendben a kapcsolatunkkal, de ez így nem mehet tovább... Valami alternatív megoldás ami működik? Csupán szeretném látni a nagyszüleim, családom stb.. Néha jönnek látogatni de az kevés.. Én is szeretnék menni. A két város közti táv 30km. Köszönöm! 29ffi

2019. jan. 21. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ma már elég jól lehet kezelni anti-depresszánssal, nyugtatóval.


Ha már szed anti depit akkor valószínűleg nem jó a gyógyszer.

Nekem a tömeggel volt bajom és vagy a 3. 4. gyógyszer lett megfelelő :)

2019. jan. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, szedni szedi, javul is csak lassan.. Szed egy "antidepit" és egy 0.25-ös Frontint, most lép abba a szakaszba h az orvos növeli az antidepit adagot erősebbre. A baj az, hogy régen pont a család hiány tett tönkre engem, anno én is voltam pánikbeteg egy 200km-rel arrébb lévő városban sokáig egyedül voltam, nem jött be az élet stb... Én már kigyogyultam de így h megint nem járok haza csak kezd kiujulni sajnos, nem tudok megoldást jelenleg pedig nagyon nagy szükségem lenne arra hogy megnyugodjak hogy voltam otthon...
2019. jan. 21. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezekhez sajnos idő kell :/


Mire hatni kezd a gyógyszer, mire kigyógyul belőle az ember...

sajna nem 1-2 hét hanem hónapok akár évek.


Mióta szedi?

Ha kezd jobban lenni akkor szépen lassan fokozatosan ki kell vele mozdulni.

Persze nem egyből ki a városba és be a TESCO-ba hanem először ki az udvarra vagy ha panel akkor a lépcsőházba esetleg a ház elé.

Bár nem tudom mennyire pánikbeteg mert van aki ki sem mer lépni a házból és van aki csak akkor pánikol ha több 100 méterre van már az otthonától. :)


De a lényeg majd a szép fokozatos egyre távolabbra jutás lehetőleg pánik nélkül.... ha pánikol akkor még nem szabad erőltetni!

2019. jan. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon korrekt válasz :) Az igazság az, hogy 3. hónapja szedi, a pánik mértéke akkora, hogy a város felét meri csak bejárni, a másik felét nem, sem azt ami távolabbi pont. Abban szeretnék segítséget kapni, hogyan tudnék hazalátogatni (sajnos még most nélküle) úgy, hogy otthon is legyek de ne is toljak ki vele? Nem egyszerű. De ha nem megyek haza mostmár én leszek újra pánikos...
2019. jan. 21. 22:24
 5/8 anonim ***** válasza:
2019. jan. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Anti.depi gyógyszert milyet irtak fel a feleségednek?

Ha benzo, szerintem többet árt, mint használ.

Saját tapasztalatom, az anti.depi, frontin, stb. szedésével kapcsolatosan:

Pár hónap szedés után, folyamat emelték az adagot, hogy használjon.

Mellékhatások: bizonytalanság érzése, állmosság, aluszékonyság.

Egy év elteltével: a fenti tünetek, +pánikrohamok, személyiségváltozás, feledékenység.

2 év szedés után rájöttem, hogy a "gyógyszertől" várt javulás soha nem fog bekövetkezni, csak egyre rosszabbúl leszek.

2 és fél év gyógyszerszedés után, kialakúlt pluszba tériszony, és erős gyógyszerfüggőség.

Én leszokatam bő egy év alatt a gyógyszerekről, ami nagyon kemény volt.

A tüneteim szép lassan eltüntek, és igy visszatekintve, áldom az eszemet, hogy úgy döntöttem, leteszem ezt a fajta gyógyszert.

Hosszú távú szedés esetén teljes elbutulást okoz. A benzó kb. annyi, mint a legális drog. Receptre. Elösször úgy érzed segít, aztán leépülsz tölle.

Az okot kell megtalálni, mi okozza a pánikrohamot. Egy régi trauma, esetleg más. Ha meg van az ok, a betegség is gyorsan megszüntethető.

Ez az a fajta betegség, mint például a depresszió is, melyre a szakorvosok szeretik felirni az anti.depiket, nyugtatókat. De ettől a baj nem oldódik meg, csak megpróbálják elfedni, elnyomni.

Ha rossz kedvem van, a kiváltó okon javítok, nem gyógyszert szedek.

Feleségednek meg mond el, hogy érzel, reggel elmész látogatóba, délután meg már otthon is vagy. Az a 20-30km nem nagy távolság. Ezt meg kellene értenie, hogy te egészséges tudj maradni, és öt támogatni ebben a nehéz időszakában.

A gyógyszerröl meg bocsi, hogy ennyit irtam, de google-z rá, és meg fogsz lepődni mi van a háttérben ezzel kapcsolatban. Rettenetes.

2019. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infókat!
2019. máj. 18. 17:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Es akk dolgozni se mesz vagy hogyan? Ne Te menj tonkre merr o eletkeptelen
2020. okt. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!