Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hány nappal a vastagbéltükrözé...

Hány nappal a vastagbéltükrözés előtt hagyjam abba a hasfogó szedését?

Figyelt kérdés
S aki már átesett ezen, azt is leírná mit evett a vizsgálat előtti héten? Ugye rostmentesen kell táplálkozni. Azt tudom, hogy gyümölcs, zöldség tilos, de mondjuk tejfölös krumpli főzelék mehet?

2019. febr. 2. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Én átestem rajta. Előtte az időpont kéréskor adtak nekem egy egyoldalas leírást, amiben minden pontosan le volt írva. Úgy emlékszem, hogy a tükrözés előtti napon a reggelit követően már nem ehettem semmit, csak vizet, teát, szűrt húsleves levét fogyaszthattam. Továbbá a tükrözés előtti héten apró magvas dolgokat nem ehettem.Pl.szőlő, paradicsom, magvas kenyér, -péksüti. Egyéb gyümölcsöt, zöldséget fogyaszthattam a tükrözést megelőző nap reggeléig. Így tehát krumpli főzeléket is természetesen.
2019. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. S a hasfogót elég ha három nappal előtte nem szedem? A neten ennyit találtam.
2019. febr. 2. 15:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem szedtem hasfogót, tehát ezt nem tudom. Mindenesetre a tükrözés előtti nap estéjén be kellett vennem egy meghatározott hashajtó tablettát, majd a tükrözés napjának hajnalán, kb. 5 órától kezdve 2 órán belül meg kellett inni 3 liter folyadékban feloldott hashajtó port. Ez 8 óra tájékára teljesen kipucolt, utána kellett bemenni a tükrözésre. Nekem bódításban csinálták, így semmi rossz élményem nem maradt.
2019. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!