Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beteg vagyok torok fájás,...

Beteg vagyok torok fájás, köhögés, láz, orrdugulás, fejfájás, alig hallok. Ez normális az orvos részéről?

Figyelt kérdés
Ez kb így megy lassan fokozatosan alakult ki 2 hete.. Rengetek teát ittam, mézet, köptetőt, cataflamot, c vitamint szedtem be.. de semmit nem használnak. Ma már olyan rosszul voltam hogy majdnem elhánytam magamat köhögés közben annyira erőlködtem.(+ refluxos vagyok, nem ihatok meg tömérdek mennyiségű teát meg gyógyszereket, mert rosszul leszek.. számban már folyamatos savsas ízt érzek.) Alig alszok valamit, hulla fáradtnak érzem magamat.. Az orvos csak annyit mondott sok folyadék meg köptetőt írt fel. Ez Normális dolog ? Nem a minimum lenne valami antibiotikum vagy akár mi ?! (a köptető bevétele után is borzasztóan érzem magamat.. a reflux miatt..)

2019. febr. 5. 07:58
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Mivel ezek a "megfázós" betegségek nagyon-nagyon nagy százalékban vírusos megbetegedések, hatástalan rá az antibiotikum. Ezt tényleg csak ki kell feküdni. Sok folyadék. Gyömbértea! Ha refluxos vagy, a Cataflamot felejtsd el! Nekem az tette tönkre a gyomrom. Vöröstea, gyógyteák jók a refluxra is. Nekem a citromfű az, ami helyretett teljesen. Hársfa, feketebodza. Köhögésre a kakukkfűtea vagy hagymatea.
2019. febr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Ha 2 hete fáj a torkod, arra már kell antibiotikum.
2019. febr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából nincs olyan, hogy kell rá antibiotikum... Az akkor kell ha bakteriális fertőzés gyanúja áll fenn. Mondok pár példát, beteg arra panaszkodik, hogy a köpete, vagy taknya zöldes, gennyes, vagy például hallom, fonendoszkóppal, hogy tüdőgyulladása van.


De vannak esetek, amikor nem várunk bakteriális jelre. Ilyen például az elesett alapból nehezen mozgó, vagy ágyban fekvő betegek esete. Továbbá 10 nap után mérlegelni kell a bakteriális felülfertőzés lehetőségét pláne ha a betegség nem javul, vagy romlik.

2019. febr. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen zöld volt a taknyom és a köhögésem is.. ennek ellenére sem adott semmit a nénike :) 2 x is vissza jött ez a betegség és csak antibiotikummal tudtam legyűrni akkor.. Szóval ne hagyjátok magatokat lepattintani azzal hogy igyál sok folyadékot stb.. Mert nem az nem használ.. Gratulálok a magyar Egészségügynek.. Senkinek nem kívánom azt a kemény 4 hetet amit átéltem akkor..
2019. okt. 5. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!