Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Áteresztő Bél Szindrómája...

Brta grgő kérdése:

Áteresztő Bél Szindrómája volt e valakinek. Mik voltak a tünetei? Hogy sikerült meggyógyulnia belőle?

Figyelt kérdés
Állandóan puffadok, fáj a gyomrom, emésztetlen a székletem világos (sárga, zöld), hideg végtagok, fejfájás sokat fogytam az utóbbi időben. Fél éve tartanak a tüneteim hol jobban hol nagyon rosszul vagyok. Hasi ultrahangon, vérvételen, gyomortükrözésen voltam. Semmi eltérést nem mutatott a Vasam volt egy kicsit a határérték alatt. Szigorúan diétázok tejre meg gluténra de ezen kívül jelentkeznek ugyanezek a tünetek.

#diéta #panasz #áteresztő bél szindróma #világos emésztetlen széklet
2019. febr. 8. 11:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Viccelsz? A tudomány mai állása szerint minden második embernek van ilyenje, csak abból kiindulva, hogy mik tudják előidézni: ezeknek ma kb. mindenki ki van téve. Csak lehet, hogy valakinek még nem okoz tüneteket. Az meg más kérdés, hogy annyira nem specifikusak a tünetei, hogy az utolsók között fog valakinek eszébe jutni, hogy az áteresztő bél lehet a hátterében, ez egy viszonylag friss tudományos felfedezés. De érintett lehet az összes autista, a különféle depressziókkal vagy autoimmun kórképpel, gyulladásos tünetekkel rendelkezők stb.

A tej és glutén nem elegendők ehhez (sőt, a glutén nem is feltétlenül szükséges, csak ha kimutatottan intoleráns vagy már rá). Ellenben az összes cukrot (méz, glükóz stb.) el kell hagyni, meg minden gyorsan felszívódó szénhidrátot (fehér liszt, fehér rizs stb.), krumplit, kukoricát a keményítő miatt, de sokféle étrendet lehet találni a neten, ilyenek az autoimmun protokoll, gaps étrend, még a candidaellenes étrendben is vannak igazságok. A lényeg, hogy ne etesd a patogén flórát, ami a felborult bélflóra helyén élősködik. Plusz egy jó probiotikumot feltétlenül szedni kell (minimum 20 milliárd CFU/adag). Ismerek olyanokat, akiknek számottevően javult az állapotuk a fentiek tartásával, nekem is javult. Csak mindenkinek más baja volt, sajna ez az áteresztő bél rengetegféle tünetet okozhat, még az emésztés a legkevesebb. Nekem pl. kéthetente fájt a fejem, hányingerrel, azóta egyértelműen ritkul, most 2 hónapja nem volt. Ismerősömnek az autoimmun problémája javult, másiknak a krónikus hasmenése múlt el. Az elején azt hittem, hogy nem fogom kibírni ezt a "kegyetlen" étrendet, ma meg már eszem ágában sincs visszatérni azokhoz az ételekhez, amik egyértelműen köthetők a szenvedésekhez.

2019. nov. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!