Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vajon isiász? far, csípő,...

Vajon isiász? far, csípő, derék, sarok fájdalom. a többi lent

Figyelt kérdés

kb 2 éve megűtöttem a csípőmet. biciklivel felborultam. azóta csak egyre jobban fáj a csípőm. már a farpofám is, és lesugárzik a sarkamig. a derekam egy kicsit fáj.

a csípőm fáj ha keménybb felűleten alszom, és nyomja a csípőmet.

a doki semmi érdemlegeset nem mondott. annyit hogy nincs kopás. voltam egy másikhoz, az azt mondta hogy van. de a gerincemet egyikük sem nézte



2019. febr. 8. 16:19
 1/2 A kérdező kommentje:
30 éves férfi vagyok
2019. febr. 8. 16:21
 2/2 anonim ***** válasza:
69%
A lesugárzó fájás egyértelműen diszkopátiára utal, míg a kemény felületen alváskor jelentkező fájdalom valami csípőizületi érintettségre utal. Lehetséges, hogy a bicikli balesetnél valami porckorong-trauma is bekövetkezett. Én korban ugyan már jóval kétszer annyi időt leéltem, mint kérdező, de a biciklizést már közel 20 éve abbahagytam, mert a meglevő diszkopátiámnak egyértelműen rosszat tett és akár 10 perces biciklizés is csak órák alatt elmúló fájást okozott. A csípőizülettel kapcsolatos "élményem" 4 éve kezdődött, amikor egy influenza-szerű betegségből felépülve combhajlatba lesugárzó fájdalom lépett fel. Gyakorlatilag még röntgennel sem tudtak egyértelműen bármit is kimutatni, így (gondolom a bevett orvosi gyakorlatnak megfelelően) ráfogták, hogy be van szűkülve az izületi rés és csípőizületi kopás van. Érdekes módon ez a fájás kb. 3-4 hónap alatt eltűnt és azóta sem jelentkezett, míg most 3,5 év elteltével ismét átment rajtam egy influenza vírus és én is tapasztaltam, hogy oldalt fekve a csípőizület táján nyomásra enyhe fájdalom érezhető. Így sokkal inkább valami enyhe izületi gyulladásra tudok ebből következtetni.
2019. febr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!