Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet megelőzni a...

Hogyan lehet megelőzni a cukorbetegséket?

Figyelt kérdés
1 hete ha eszek nem érzem jól magam fáj a hasam tele érzem magam még ha keveset is eszek néha beszédülök tőle ,lehet semmi köze hozzá de akkor is érdekel hogyan lehet megelőzni .

2019. febr. 8. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Sehogy, mert örökletes is lehet.
2019. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy vírusfertőzés miatt az immunrendszerem ellenem fordult, a hasnyálmirigyem inzulintermelő sejtjeit elpusztította, inzulinos cukros lettem. Ezt nem lehetett megelőzni.

Egyébként meg a 2-es, gyógyszeres diabéteszt csakis életmódváltással. Sport és egészséges étkezés.

2019. febr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A II.típ. cukorbetegségről nem tudják, hogy mi az oka. Neked meg konkrétan egész más bajod lehet.
2019. febr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

A 2-est nem tudják?? Ez baromság!

A 2-es általában elhízott, idős embereket érint, diétával kordában tartható. A hasnyálmirigy nem képes már annyi inzulint termelni, hogy a bevitt szénhidrát után normális tartományban legyen a vércukor.

2019. febr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egyes típusú cukorbetegség nem megelőzhető. Az kicsit csökkenti az esélyét, ha minden létező oltást megkap a gyerek rota stb. mert vírusinfekció után szokott kialakulni.


A kettes típusú cukorbetegség viszont 90 százalékban az életmódtól és a táplálkozástól függ. Normális testsúly, mértékletes szénhidrátfogyasztás, és sok sport a titok nyitja.

Én egyébként nem kövér kettes cukorbeteget még életemben nem láttam.

2019. febr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!