Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomásom lenne? Vagy...

Magas vérnyomásom lenne? Vagy mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
mostanában minden nap(!) ez van velem, hogy iskolában rámjön a rosszullét: beszédülök sokszor, a fejem olyan mintha nyomná valaki vagy nem tudom, néha ájulásérzetem is van, a fejem elkezd égni, kipirosodik az arcom, és van amikor a fejembe belehasít a fájdalom egy pillanatra oldalt. eddig azzal próbáltam magamat nyugtatni, hogy a stressztől, a szorongásomtól van mert hogy nem szeretek emberek közt lenni meg ilyenek, de most is volt 1 órája ugyanilyen problémám, pedig itthon vagyok, nem emberek közt. meg ez a szédülős, rossz közérzetes dolog igazából mindig megvan, még most is. meg a fejembehasítós is. eddig még nem igazán méregettem a vérnyomásom, mivel mikor legutoljára voltam kardiológusnál (kb 2 hete) ott is teljesen normális volt, de mostmár gondolkozok azon, hogy megkellene mérnem amikor így rosszul vagyok.

2019. febr. 9. 23:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Az normális, hogy időnként felmegy a vérnyomás, pl. ha nagyon meghajtod magad, stresszelsz. Az a baj, ha állandóan magas. Ha két hete normális értéket mértek nem valószínű, hogy magas lenne, de ha biztosra akarsz menni kérj egy 24 órás mérőt a háziorvostól. Ezt felteszik rád, majd 24 órán keresztül 15 percenként mér és tárolja az eredményt, amit az orvos kiértékel és ha úgy ítéli meg, felír gyógyszert.
2019. febr. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!