Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorhurut, gyomor nyálkahárt...

Gyomorhurut, gyomor nyálkahártya gyulladás, helicobaktérium esetén milyen ételek segítenek, hogy ne fogyjak és ne gyengüljek le?

Figyelt kérdés
1,5 hónapja kezdődtek a tünetek, de nem tűnt fel túlságosan a hasi panaszok. Teltségérzés, böfögés. Hol a vérnyomásom ugrott meg, hol éjszaka ébredtem heves szívdobogásra és magas pulzusra. Magas vérnyomás tünet kezelésével vizsgálatával kezdték, és pánik szindrómának gondolták még. Sosem volt magas a vérnyomásom, nem iszom nem dohányzom nem kávézom, még rendszeresen futok is hosszabb távokat, így én kezdtem utána járni a gyomor panaszaimnak mivel nem foglalkoztak vele az orvosok. Vettem egy helibacter tesztet a patikában és pozitív lett. Elmentem vele a háziorvoshoz aki nevetett, hogy az mindenkiben pozitív. De azért adott beutalót gasztróenterologiára. Hát nem volt kedvem kivárni a 1,5 hónapot, mert az étvágytalanság és a kevés kajától már 5 kilót fogytam 72,5 ről indultam. Szerencsére sikerült egy magánklinikára aznap időpontot szerezni. Megvizsgáltak az elmondottak és tünetek alapján gyomortükrözés is kellene és pont lemondta valaki 1 órával később. Örültem neki hogy egyből meglehet. A vizsgálat kimutatta a gyulladást és kisebb bevérzést a gyomorfalban. szövettan 3 hét múlva :( ez tényleg ilyen sok??? Valószínű a helico baktérium lesz, de amig nincs meg az eredmény addig nem kezdhetem az antibiotikum kúrát :( Kaptam gyógyszert és szedem is, de azóta egyre rosszabbul vagyok. A quamatel 40 mg időlegesen segít a panaszokon. Mivel alig tudok enni legyengültem teljesen, éjszaka felébredek heves szívdobogásra magasabb pulzusra :( Van valakinek ötlete milyen ételt lehet enni? szeretnék kicsit megerősödni az antibiotikumig. Vitaminkészletem gondolom kiürült mivel 2 hete alig eszem :( Menyi idő alatt gyógyul meg teljesen ill más tapasztalt hasonlót? mi segített. Napi 1 quamatel van írva, de néha 2 őt szedek :( és 2x 1 pantoprazolt. Semmi javulást nem látok és nem is igen értem, hogy ez a napi 2 gyógyszer hogy szüntetné meg a gyulladást a gyomromban. Minden hasznos ötletnek örülnék, mert minden napom megkeseríti. Azt hittem hogy kideritettem a lehetséges okot a doki másnap megvizsgáltatja hogy valóban az e aztán 3. nap kezdhetem az antibiotikumot ha kell. Erre még csak be sem kell mennem hozzá. a leleteket képet elküldtem mailba, csak kiírt táppénzre. De ettől nem fog meggyógyulni :( Volt valakinek hasonlója és megosztaná mi segített megköszönném.

2019. febr. 10. 06:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom a mostani protokollt, nekem 30 éve volt nyombél-fekélyem. Azonnal kimutatták a helico baktériumot, nem kellett várni. Még aznap elkezdték a kezelést. 6 hétig kaptam antibiotikumot, majd 3 hónapig fekély ellenes szereket. Azóta hála Istennek, nincs vele semmilyen bajom. Rizs, krumpli, zöldséges húsok, ilyesmi kajákat ettem anno. Meg nagyon jó volt rá a köménymagos leves is.
2019. febr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is azonnal kimutatták a helicobaktériumot! Kétszer is csináltak már! Megeshet, hogy ott nem tesztel csinálják, hanem szövettanból! Ami meg valóban egy jó 2-3hét. Aztán, ha megvan a baktérium, akkor arra adnak egy gyógyszer kombót amit szedni kell napokig és az írtja ki! Azzal lehet meg is szűnik a gyulladás és a fájdalom! Mert azt sima savcsökkentő és gyomorvédő nem múlaszt el! Én 6 éve küszködök. Hol jobb, hol nem. Mire össze szedem magam súlyban nagynehezen, rá nem is sokára vissza esek! Alig tudok enni sokszor.Folyamatosan be van gyulladva a gyomrom! Refluxom, rekeszsérvem is van már. Illetve egyik vérlelet mutatta a gluténerzékenységet, viszont a szövettan nem igazolta! Sz.rnak bele 2m magasról, már elnezést.... Ráfogják idegtől van! Én már elmentem pszihológushoz is több terápiára! Nem jobb!!! Felírtak nyugtatót, hangulatjavítót, altatót, szedjem!!! Persze, a tüneteket elnyomni, azzal semmi nem oldódik meg! Így nem szedem! Mert ez nem csak ideg!

Nekem a gasztros dokim felírt Fresubin 2kcal ivótápszert! Van több ízben! Abba minden vitamin és tápanyag megvan ami kell a szervezetnek! 24db van egy pakkban és amikor nagyon vissza esek és nem tudok enni, akkor napi 3-at megiszok. Hízlal is, illetve szinten tart, ha több ideig nem tudok enni! Amellett főzelèkeket eszek és leveseket! Azt próbáld meg Te is! Ha meg épp annyira fáj, hogy demmit nem bírsz enni, akkor gasztroenterológussal fel kell iratni a fresubin 2kcalt-t. És én minden liszteset elhagytam, mert hiába a szövettan nem mutatta ki a glutént, sok ismerősöm van így és mégis megvan az allergiàja! Ami szintèn fenntarthat egy gyulladast! Most fogok majd Debrecenbe menni áprilisba és kezdem előröl az egészet, mert már emiatt készülök ki lassan teljesen, hogy a sok éhezés és gyomorfájdalom.

2019. márc. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, megkérdezhetem, azóta mi lett, sikerült megoldani a problémát? Most én is épp hasonló dolgoktól szenvedek (még nem teszteltem helicobactert).

Nekem amúgy úgy tűnt, az éjszakai remegés, izzadás, gyengeség és szívdobogás az alacsony vércukor miatt van (mert nem tudok eleget enni), ugyanis ha eszem pár kekszet, általában jobban vagyok (csak olyankor a gyomrom nincs jól...)

2020. aug. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát háziorvos váltás. Tulajdonképp több mint 1 hónapig nem aludtam és amiatt voltak a pulzus ugrások. Régen ezzel rabokat kínoztak, manapság a magyar egészségügy alkalmazza úgy látszik. Ezt ahogy kiderítettem, nem orvos, hanem én, és esténként 0,25 frontin vagy a fele amit bevettem 1 hét alatt elkezdett javulni. Persze egy jó kis fűlzúgás megmaradt... Az új háziorvos visszaküldött tavaly májusba gasztróra. Ott szerencsére normális doki volt, mondta, hogy a tüneteim a gyógyszer abbahagyása miatt van. Pantaprazolt nem lehet csak úgy.... azóta szedtem decemberig 2x 200 mg majd idén hátsó tükrözés is volt, ami negatív lett. idén 3x próbáltam abbahagyni fokozatosan csökkentve a gyószert. 3. sikerült. előszőr 1 hónapig csak reggel 20 mg. Nem volt panasz abbahagytam, 3 napig bírtam aztán jött a pirosság felsőtest vállak viszketés puffadás majd ritmuszavar. Újraszedtem mikor rendbe voltam csökkentettem napi 1 fél tablettára. Megin abba akartam hagyni akkor 5 napig bírtam és vissza. Úgyanígy csökkentve megint asszem talán pár napig 2 naponta fél tabletta. Úgy néz ki most talán jó. 2 hónapja nem szedem és február óta hztam 3-4 kilót is. még mindig -6 ba vagyok de nem zavar :) Futok rendszeresen, van hogy egy nap 4 puncsszeletet is benyomok. Viszont megmaradtam a minimum fűszeres kajáknál. Só max kis bors. Pörköltet se fűszerezem halálra. Rántott husi is megy. Persze van amikor besokallok főleg az édes cuccoktól. A bolti teasütemények teljes halál 1 hétig, úgyhogy azt is hanyagolom. Most elvagyok. Úgyhogy sikerülta vírus alatt magamtól lállni a szerről.
2020. aug. 29. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!