Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Beteg, haldokló néni "kínzása"...

Beteg, haldokló néni "kínzása" estén hova kell fordulni?

Figyelt kérdés

A nagymamám évek óta demenciában szenvedő, ágyhoz kötött beteg, 94 éves.

2 nyugdíjaskorú lánya gondozza, ami nem gondozás, hanem kínzás, mert a rendszeresen tele van kék-zöld foltokkal és karcolásokkal. Amikor etetik, akkor is kelletlenül, ingerülten beszélnek vele. Felvételeim nincsenek róla.

Az illetőknek eü.-s jártassága van.


Felajánlottam még nyáron, hogy oda megyek segíteni, de nemet mondtak.

Ezután próbáltam otthont keresni, mert ott legalább kedvesen beszélnének vele. Erre az volt a válasz, hogy nincs rá pénz.


Bár a nagymama háztartásbeli volt, nem hinném, hogy a nyugdíjas bölcsődevezető és ápolónő lánya, akinek a párja orvos, nem tudta volna kiszorítani az otthon díját.

Ezek az emberek biztos, hogy nem normálisak...


Nem tudok fordulni senkihez, nekem ebben a városban elromlott a jó hírem, mert nem sikerült semmilyen karriert építenem. Pénzem valóban nincs.

A saját elromlott helyzetem is bőven elég teher, nem tudom, hogy viseljem el még ezt is a nagymamával.


(A másik mama 103 éves volt, mikor meghalt, de kedves emberek vették körül.)


Kérlek, adjatok tanácsot, hogy mit tegyek.


Nő/32


2019. febr. 11. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Rendőrségre bejelentés, (nem feljelentés) majd kinyomozzák valóban van e alapja a megítélésednek.
2019. febr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit tehetsz? Közlöd velük, hogy mától te is részt veszel a gondozásban és mész hozzá te is.
2019. febr. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jol ertem, anyukad vagy apukad ket testvere gondozza a nagymamat.

Mit mond anyukad vagy apukad az edesanyja - a te nagymamad - ellatasarol?

(Miert nem szall bele a gondozasba a te szulod is, miert csak a masik ket testver gondozza?)

2019. febr. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kék-zöld foltok nem feltétlenül fizikai kínzás jelei (mint azt sejteted), hanem lehetnek felfekvés okozta foltok is.
2019. febr. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
+ a kék zöld foltok a meggyendült ízület, bőr miatt is lehet egy ilyen idős asszonynál!
2019. febr. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az arcán is szoktak lenni foltok, mert amikor tisztába teszik, úgy fordítják el.

A durva beszédre viszont akkor sincs mentség. Egy otthonban lehet, hogy bemenne a szobájába más idős ember, és kedvesen beszélgetne vele arról, ami épp eszébe jut.


Ez az egész helyzet így nem racionális. Az én tanácsaimat ezek a rokonok semmibe veszik, és korábban sem kérték ki a véleményem. Nem is vettek soha emberszámba igazából.

Ezért nincs munkám most sem, és még az iskolákban is mindig szigorúan bántak velem, ok nélkül.

2019. febr. 11. 20:58
 7/7 A kérdező kommentje:

A 3. hozzászólásra a válasz:


a mama lányai a gondozók, tehát anyám és az ő nővére


Régebben az unokatestvérem is részt vett benne, mikor még ott lakott, de azóta elköltözött a párjával.


Nekem nem mondanak semmit, egyrészt azért, mert mostanra kommunikáció-képtelen lett a kapcsolatunk a két idősebb hölggyel.

Másrészt azért, mert régen mindig csak a tanulással voltam elfoglalva, mert bántalmaztak otthon engem is.


Ezzel a mamával sajnos nem volt soha olyan igazi nagyszülő-unoka kapcsolatom, de akkor sem szeretném, hogy tovább szenvedjen ilyen körülmények között.


A lényeg, hogy nem tudok a rendőrséghez vagy a pszichiáterhez sem fordulni, mert nem fognak komolyan venni. Ugyanúgy, ahogy a volt munkahelyeimen sem.

2019. febr. 11. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!