Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért szalámi szagú az epileps...

Miért szalámi szagú az epilepszia gyógyszerem?!

Figyelt kérdés
Levetiracetamról van szó. A Tevással semmi bajom,de a Sandoznak irtó büdös szaga van. Pedig elvileg ugyanaz van benne,csak más gyártja. Ez mitől lehet?

2019. febr. 12. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
15%

????

Menj vissza a gyígyszertárba holnap. Lehet, hogy megromlott, mert ki volt bontódva. Dobozzal, blokkal együtt vidd vissza, és kérdezd meg, hogy ez normális-e.

2019. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szép napot, sorstárs! :)


Levetiracetam Actavist szedtem, de át kellett térnem az általad említettre, mert az Actavist levették a 90%.ban támogatott bogyók listájáról.

Tehát a Keppra megfelelőjeként ugyanazt kapom, amit te.


Bár én a 20-30 éve a söröskupakokba tett szürke műanyag szagához tudnám hasonlítani azt a szagot. Talán a sörélesztő valamelyik alkotóeleme, a csuda tudja.


Ha a gyógyszergyártók nem helyeslik is, én akár egy havit is kinyomkodok egyszerre a csomagolásából, rágógumis dobozban tartom a "felhasználásig". Mivel pedig másnap már szinte semennyire, vagy alig-alig észlelhető az a szag, ezért gondolom, hogy vagy valami védőgázas csomagolásról lehet szó (mint pl. a chipseknél is).

Vagy a bogyó bevonata tartalmaz valami gyorsan illó szagú összetevőt, ami általában vagy ocsmány ízt takar,

vagy csak a könnyebb lenyelést segíti elő.


A 6. pontnál említik az összetevőket, szerintem ott kéne keresni valamelyik kemikáliára, melyiknek lehet ilyen szaga.

De sztem tökmindegy, mert mire a bevételre kerül a sor, annak a szagnak nyoma sincs.


[link]


Rohammentes szép napot: üdv! :)

2019. febr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 Sajnos ez már nem az első eset,így ez kizárva. Csak egy ideig a másikat szedtem és most szembesültem újra ezzel a kellemetlenséggel.
2019. febr. 13. 18:42
 4/4 A kérdező kommentje:

# Köszönöm a válaszod. Most hogy így mondod,tegnap valóban inkább sörre emlékeztetett a szaga,mint szalámira.

A rágógumis tippet pedig ki fogom próbálni!:D

Rohammentes szép napot kívánok!:)

2019. febr. 13. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!