Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elmentem egy magán bőrgyógyász...

Elmentem egy magán bőrgyógyászhoz hogy nézze meg a mellemen lévő anyajegy feléséget. De ő elküldött mellvizsgálatra. Miért?

Figyelt kérdés

Ez a folt olyan rózsaszínes de szabályos,már pár éve ott van. Mostanában volt időm komplett anyajegy vizsgálatra. Mikor ezt mutattam megnezte azzal a nagyítóval és azt mondta menjek mellvizsgálatra. Elmentem, ott csináltak mammográfiát, és mell ultrahangot. Az eredmény jó lett. Közben aggódni kezdtem,hogy akkor ez mi? Elmentem másik bőrgyógyászhoz aki szintén megnézte azzal a nagyítóval, azt mondta eléggé pigmentált és nincs is jó helyen nem árt ha levesszük. 2 hét múlva kell menni, hogy kimetsze. És még utána szövettan. Nagyon félek. Még étvágyam sincs azóta.

Láttam a neten hogy a melanomának van olyan fajtája is ami világosas nem sötét. Vajon látta volna ezt mindkét doki? Azon a nagyítón? Felismerték volna úgy is ha melanoma? Nyilván a szövettan a biztos de addig megőrülök.



2019. febr. 20. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja az anyajegyednek, csak ahogy mondta a bőrgyógyász, nincs jó helyen, ezért ki fogja vágni egy sebész. Minden anyajegyet automatikusan szövettanra küldenek. Ja és a nagyítót dermatoszkópnak hívják.
2019. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Látta volna igen. Biztos azért javasolja a levételét, mert rossz helyen van. Még azért is, mert nőhet nagyobbra.
2019. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De mégis nagyon rettegek. Sajnos ez rámegy a napi tevékenységeimre is és addig úgysem nyugszom meg míg túl nem leszek rajta. Olyan mint egy anyajegy aminek lejött a teteje és úgy maradt. De ilyen már évek óta. Na most ez vagy jó vagy nem... A doki semmit se mondott, dermatoszkóppal megnezte és kiirt 2 hét múlva hogy menjek vissza, kimetszi. Ő végzi el mert sebész is. Csak nem értem az első doki miért mellvizsgálatra küldött? Az nem látta, hogy anyajegy vagy valami? Ez aggaszt. Félek, hogy mélyebben már ott a baj... Csak kívülről még nem látták meg 😥
2019. febr. 23. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!