Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Escitil 10mg tablettáról...

Escitil 10mg tablettáról tudnátok írni véleményt, talasztalatot? Olyanok segítségét kérném, akik szedték vagy közeli hozzátartozójuk szedte.

Figyelt kérdés
Pár napja írta fel a pszichiáter. Pszichoterápiára is fogok járni de azt momdta az a tabletta nélkül semmit nem fog használni. Elolvastam a mellékhatásait és félek beszedni. Segítene a döntésben ha hallanám mások tapasztalatait. Előre is köszi!

2019. febr. 21. 10:29
 1/9 anonim válasza:
100%
szia sajnos én ugyanígy vagyok vele nem merem beszedni
2019. márc. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nehéz döntés, azóta is ülök a recept felett. 😣
2019. márc. 2. 20:17
 3/9 Gigi75 válasza:

Én 2 éve szedem. Van róla tapasztalatom bőven. Mivel gyógyszer ellenes vagyok kb másfél hónapig gondolkodtam rajta, minden mást kipróbáltam, de mivel tüneteim csak rosszabbodtak, volt olyan hét hogy elaludni nem mertem a folyamatos pánikroham ok miatt, napközben meg zombi üzemmódban éltem, sőt már dolgozni sem tudtam elmenni így úgy döntöttem szedem. Ha neked is hasonlóan súlyosak a tuneteid és hangsúlyozom ha tényleg ilyen súlyosak csak akkor kezdd el szedni!! Máskülönben próbáld ki inkább a Brandenburg neurót, kb 1 hónap után érezni jobbulást.

Egyébként az escitil elkezdése utáni 2-4 hétben rendkívüli mód felerősödnek a tünetek de nem állandó jelleggel, hanem teljesen váratlanul, Ami jó hír hogy ez 1 hónap után teljesen elmúlik újra boldog és kiegyensúlyozott vagy. Ami viszont félelemkeltő volt számomra hogy fél év szedés után orvosi javaslatra fokozatosan próbáltam volna abbahagyni, de újra rosszul lettem, sőt olyan elvonási tünetek jelentkeztek ámi halálra remisztett ezért az orvos újra az adag növelését javasolta. Tavaly nyáron ismét elkezdtem abbahagyni és szeptember óta csak feleket szedek de már abbahagynam mert ami meg fontos tudni hogy nagyon hiztam tőle. Fél év után kezdesz tőle hizni addig semmi de azután rohamtempóban 10 kg, étvágyam növekedett, viszont most már több mint 2 hónapja odafigyelek az evésre, van hogy éhezem, de semmi változás! Nem vagyok már ugyan fiatal de soha nem volt bajom az alakommal gyógyszer szedés előtt! 2 gyerek után is vékony maradtam. Most meg már lassan amiatt leszek depressziós hogy hogy nézek ki! Rólam mindig könnyen peregtek le a kilók torna nélkül is elég volt ha csak feszültebb időszakom volt.

Úgyhogy ezeket mérlegelve dönts!!

2019. márc. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én még be tudok menni dolgozni de kínszenvedés sokszor. Hullámzó ahogy vagyok. Ptsdm van panikrohamokkal és erős szorongással. Nálam nem rejtettek az okok, de ettől még nem jobb. Nem tudom ez a tabletta elfedteti a múltat a rossz embereket jónak mutatja és a lelkileg nehéz helyzetekben át tudok e egyszerűen lépni a problémán? Ha nem akkor nincs értelme szednem. Sajnos én hízékony vagyok. Nehéz tartani a súlyomat, dagi nem szeretnék lenni többet. 😕 Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat. Egyelőre nem váltottam ki, de még nem is dobtam ki a receptet.
2019. márc. 26. 17:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A mentális állapotomon sokat segített, jó gyógyszer. Viszont én is rengeteget híztam, az étvágyam is kétszeresére nőtt tőle...
2019. ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha tudod a kajálással tűrtőztetni magad, illetve sportolsz, akkor ajánlom az escitilt
2019. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondta sokkal rosszabbuk leszek az első pár hétben. Ezt a munkámból kifolyólag nem engedhetem meg magamnak, úgy hogy nem fogom kiváltani. Egyébként is már jobban vagyok. Nincs időm a traumákon gondolkozni. Az evéssel kapcsolatban, csak akkor eszem ha éhes vagyok. De ha ettől a bogyotól fakaséhség jön rám,azzal nem fogok tudni mit kezdeni. Nem bírom az éhezést, annyit meg nem tudok sportolni, hogy háromszor annyi ételt ledolgozzak. Sokan írták, hogy letenni kínkeserves volt. Azt hiszem jobb nem belekezdeni.
2019. ápr. 16. 21:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3 het escitalopramtol maradando agykarosodasom lett. Tonkretette az eletem. Bar nem ezt a markat szedtem. Borzalmasok ezek a szerek.
2019. máj. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd részletesebben? Ilyesmiről még nem hallottam, de nagyon érdekelne mi történt?
2019. máj. 31. 06:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!