Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mandulaműtét halmozott betegsé...

Mandulaműtét halmozott betegségek esetén 33 évesen?

Figyelt kérdés

33 éves nő vagyok. Endometriózissal és Hashimoto kórral (autoimmun pajzsmirigy betegség) élek. Mindemellett sajnos hajlamos vagyok idegeskedni, stresszelni magam, amire a szívem is rosszul reagál, szívritmuszavarom lesz tőle (kardiológiára járok rendszeresen, a szívem egészséges, pici eltérés van 1-2 billentyűmön, ezeket orvosi utasításra 1-2 évente megnézetem, hogy nem romlanak-e, szerencsére stagnál a dolog, azt mondják, inkább csak óvatosságból menjek el rendszeresen kontrollra).

Szóval a lényeg, hogy sem fizikailag, sem lelkileg nem állok a helyzet magaslatán. Másfél éve a házasságom is tönkrement, kidobott a férjem egy fiatalabb nő miatt, teljesen új életet kellett kezdenem, ami rettentően nehéz volt, volt egy depressziós korszakom, jártam pszichológushoz is. A depressziós időszak alatt rengeteget voltam beteg, főleg a mandulámmal voltak gondok. 1-2 havonta mandulagyulladást kaptam. Tavaly nyárra már terveztünk is egy mandulaműtétet, de lett közben egy új kapcsolatom, a lelki sebek elkezdtek begyógyulni és fizikálisan is jobban lettem. Elmúltak egy fél évre a mandulagondok, így a műtétre sem került sor.

Most újra tél van és újra előjött a mandulagyulladás. Korábban is minden évben volt mandulagyulladásom, gyerekkoromtól kezdve, de általában csak évi 1, telente. A háziorvosom is azt mondta, azzal nincs különösebb baj. A baj, és a műtét lehetősége akkor merül fel, ha évente 4-nél többször fordul elő és a mandula már inkább problémaként funkcionál, mint védőszervként.

Két hete vettem észre, hogy furán fájt a torkom, bepillantottam a számba, és láttam a pöttyöket a mandulámon. A háziorvos kiírt egy kör antibiotikumot. Beszedtem, jobban is lettem, de most hétvégén megint lebetegedtem. Benéztem ma is a torkomba, már megint/még mindig pöttyös a mandulám (sajnos a két betegség között nem néztem).

Félek, hogy újra feljön a mandulaműtét eshetősége, ha ez visszatérő probléma lesz. Nagyon félek a műtéttől, úgy tudom, 33 évesen azért már nem gyerekjáték a dolog. De inkább attól félek, hogy ha kiveszik a mandulámat, ezt az alapvetően gát-szerepet játszó védőszervet, akkor minden vacak a tüdőmre meg a szívemre fog húzódni. Sajnos ennyi betegséggel és ilyen gyenge immunrendszerrel meg lelki instabilitással, félek, hogy többet ártanánk a műtéttel, mint amennyit használna.

Akinek kivették a manduláját, írna? Javult a helyzet? Romlott? Miket tapasztalt? Minden beszámolónak örülnék.

És elnézést, hogy ilyen hosszú lett a kérdés. Nagyon neki vagyok keseredve most...



2019. febr. 24. 19:27
 1/3 hétangyal ***** válasza:
Nekem jövő hónapban veszik ki a mandulámat. Tíz évvel vagyok idősebb Nálad. Ha a mandulád gócpont, akkor nincs védő szerepe, pont ellenkezőleg! Az egész szervezetben képes gondot okozni. Nekem kezdődő Hashimotom van, emiatt is kérte az endo dokim a gócvizsgálatot, ami alapjn kiderült, hogy jobb kivenni. A mandula negatív hatással lehet a pajzsmirigyre, így felmerült, hogy az okozza a Hashimoto-t is. Ahogy soraidat olvastam, szinte "szugerálod" magad, hogy nem kelle a műtét. Ha viszont valóban nálad is gócpont a mandula, az okozhatja a pajzsmirigy gondokat, az viszont a pszichés dolgokra is kihatással van. Lehet, ha kivennék, sokat javulna az egészséged, és abból adódóan a lelki világod is.
2019. febr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Engem is meg fognak műteni 2 hét múlva, ma voltam a kórházban. Remélem, javulni fog az állapotom.

Sok szerencsét neked!

2019. febr. 27. 23:40
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha valaki olvasná, legyen itt tanulságként a történetem :)

Megvolt a műtét, meglepően jól és gyorsan helyrejöttem belőle, pedig mindenki azt károgta a környezetemben, hogy biztos milyen nehezen fogok helyre jönni meg majd mennyi bajom lesz később. Tele volt gennyel mindkét mandulám (úgy, hogy műtét előtt 2 kör antibiotikumot kaptam, még ezek után is tele voltak gennyel), így mindenképp ki kellett őket venni. Műtét után az első hét nem volt leányálom, de megfelelően ütemezett (4-6 óránként beszedett) fájdalomcsillapítóval kibírható volt. Utána fokozatosan javultam, hagytam el a bogyókat. 4 éjszaka kórház, utána 2,5 hét lábadozás otthon. Ma már újra dolgozom, és remélem, a jövőben jóval kevesebb problémám lesz, mint korábban. :)

2019. ápr. 10. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!