Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy tudom eldönteni, hogy...

Hogy tudom eldönteni, hogy ödéma-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Egy erős gyógyszert szedek ami megterheli a májat és a veséket. Hétfőn jött meg a vérvételi eredmény, magas ASO értékem lett (417), ami ahogy olvastam veseelégtelenségre utalhat, ami ödémához vezethet.

A bal lábamon a boka alatt van egy duzzanat, de nem tudom, hogy focin rúgták-e meg, vagy most tényleg a vese miatt lehet-e. Pénteken megyek az orvoshoz, de addig jó lenne tudni, hogy szedjem-e vagy nem.


2019. febr. 26. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ödéma nem csak egy foltban jelentkezik a bokán, hanem egyben kezd el duzzadni az egész. Jellemző még az ödémás duzzanatra, hogy ha megnyomod, meglátszik az ujjad nyoma egy ideig
2019. febr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sípcsontod felett a bőrt nyomd meg erősen mindkét lábadon, ha ödéma ott marad az ujjad benyomata.
2019. febr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És mennyi ideig kell ottmaradnia? Egy 3-4 másodpercig kifehéredik (a bokám alatti bedagadt rész). Azon a részen kívül nem változott semmi.
2019. febr. 26. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Vesebetegség esetén mindkét lábon egyformán jelentkezik ödéma, de ott már más eltérések is vannak, ha veseeredetű a vizenyő.Bár legelőször inkább a szem körül a puha, laza szövetekben jelenik meg. Az emelkedett ASO érték önmagában csak azt jelenti, hogy korábban átestél egy bizonyos baktérium fertőzésen és a szervezeted ellenanyagot termelt ellene. Ha a vesefunkciók jók és a vizeletben nincs fehérje és vér akkor nem érintett a vese. Streptococcus fertőzés után szövődményként jelentkezik vesebetegség . Az emelkedett ASO érték erre a fertőzésre utal, mármint hogy volt már. Lehet 2 hónapja, de akár fél évvel ezelőtt is.Van akinél évekig magas marad, már rég meggyógyult Tehát, ha csak ez az eltérés van a laborban akkor nincs veseelégtelenséged.
2019. febr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó köszi.


Közben az orvosnak is elküldtem és beszéltem vele, azt mondta ő is, hogy betegség miatt van, amúgy rendben vannak az eredmények.

2019. febr. 26. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!